۱۱۸۰ نفر از استان سمنان در پویش «نذرخون» مشارکت کردند

۱۱۸۰ نفر از استان سمنان در پویش «نذرخون» مشارکت کردند

به گزارش سراج24، وحید بغدادی با اشاره به اینکه پویش نذر خون از یکم محرم در چهار پایگاه انتقال خون استان سمنان آغاز شد، اظهار داشت: تا پایان روز عاشورای حسینی یک هزار و ۴۷۸ نفر برای اهدای خون مراجعه کردند.

وی با تأکید بر اینکه از این تعداد یک هزار و ۱۸۳ نفر توانستند خون خود را اهدا کنند، افزود: ۷۸ نفر از اهداکنندگان خانم و مابقی آقا بودند و این در حالی است که بانوان بیشترین مصرف‌کننده خون و کمترین اهداکننده خون در کشور هستند.

پویش نذر خون تا اربعین حسینی ادامه دارد

مدیرکل انتقال خون استان سمنان بابیان اینکه میزان اهدای خون در این ۱۰ روز نسبت به مدت مشابه سال گذشته دو درصد رشد داشته است، تصریح کرد: در پویش نذر خون امسال با استقبال کم‌نظیر مردم سمنان مواجه بودیم.

بغدادی با تأکید بر اینکه پویش نذر خون تا اربعین حسینی ادامه دارد، خاطرنشان کرد: با توجه به شیوع کرونا و افزایش عمل‌های جراحی در ماه‌های اخیر اهمیت مشارکت مردم در این پویش دوچندان شده است.

وی با اشاره به تزریق پلاسما برای درمان بیماران کرونایی بیان کرد: افرادی که از بیماری کرونا بهبود یافتند نسبت به اهدای پلاسمای خون خود اقدام کنند و برای درمان سایر بیماران کرونایی کمک کنند.

دریافت ۲۴۶ واحد پلاسما از بهبودیافتگان کرونایی

مدیرکل انتقال خون استان سمنان با تأکید بر اینکه تاکنون ۲۴۶ واحد پلاسما از بهبودیافتگان کرونایی در سمنان دریافت شده است، ابراز کرد: همه پلاسماهای دریافت شده برای تزریق به بیماران کرونایی در استان مصرف‌شده است.

بغدادی در ادامه با اشاره به مدت محدود نگهداری خون بیان کرد: هرروزه نیازمند خون هستیم بنابراین از آحاد مردم خواستاریم نسبت به مشارکت در این امر خیر خواهانه اقدام کنند.

اخبار مرتبط

برگزاری همایش سه ساله‌های حسینی

فراخوان ارسال اثر به جشنواره تاتر مجازی و صحنه ای

اختتامیه لباس عاشورایی برگزار می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha