افزایش کمک‌های مردمی در ایام کرونا/ آمارهای مستند کمیته امداد

افزایش کمک‌های مردمی در ایام کرونا/ آمارهای مستند کمیته امداد

به گزارش سراج24، علیرضا عسگریان در خصوص میزان مشارکت‌های مردمی در سال جاری، گفت: در سال جاری به رغم شیوع کرونا مشارکت‌های مردمی بیشتر شده است. مردم گرایش احساسی، دینی و اعتقادی عمیقی پیدا کرده‌اند و شرایط را می‌بینند و به همین دلیل کمک‌های آنها نیز به مددجویان و نیازمندان بیشتر شده است.

وی با اشاره به اینکه افزایش میزان مشارکت‌های مردمی شاید یک مقدار تعجب‌آور باشد، افزود: آمارهای ما عینی است و این موضوع نشان می‌دهد که میزان کمک‌های مردمی از ابتدای سال تاکنون افزایش یافته است.

معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد به بحث اکرام اشاره کرد و ادامه داد: امسال میزان کمک‌های مردمی در طرح اکرام ایتام به ۱,۱۰۰ میلیارد تومان می‌رسد این در حالی است که سال گذشته کمک‌های مردمی ۱,۰۱۰ میلیارد تومان بود، البته در سال گذشته میزان کمک‌ها از جهش برخوردار بود.

عسگریان افزود: سال گذشته در شرایط اقتصادی نامطلوب بودیم که امسال این شرایط اقتصادی نامطلوب با کرونا گره خورده و شرایط را بدتر کرده است اما در این شرایط نیز میزان کمک‌ها رشد داشته است.

وی تاکید کرد: بر اساس آمارهای موجود در بحث اکرام طی ۴ ماهه اول سال میزان مشارکت و کمک‌های مردمی ۲۵ تا ۳۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل بیشتر شده است.

معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد در خصوص کمک‌های ماه مبارک رمضان نیز گفت: در ماه رمضان طرح اطعام مهدوی را داشتیم و قرار بود ۵ هزار پرس غذا توزیع شود که این میزان از ۱۱ میلیون عبور کرد و همچنین قرار بود ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار بسته معیشتی میان مددجویان توزیع شود که به بیش از ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار بسته رسید.

عسگریان افزود: در حال حاضر ۱۰۸ هزار نفر به صورت داوطلبانه به ما کمک می‌کنند و مراکز نیکوکاری و مساجد نیز درصد بالایی از طرح اطعام مهدوی را پوشش دادند.

اخبار مرتبط

تجمع زائران در مسیر منتهی به مرز شلمچه پایان یافت

اهدای ۲۰۰۰ بسته لوازم‌التحریر به دانش‌آموزان اصفهانی

مسجدی که پناه محرومان شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha