معاون سیاسی استاندار قزوین:

عزاداران حسینی قانونمندی و ولایت پذیری را عملاً ثابت کردند

عزاداران حسینی قانونمندی و ولایت پذیری را عملاً ثابت کردند

به گزارش سراج24 منوچهر حبیبی ضمن تسلیت عاشورای حسینی بیان کرد: ایام محرم و عزاداری سید و سالار شهیدان و یاران باوفایش در شرایط کرونایی و تحت الشعاع آن، یک سال متفاوت و ویژه را تجربه کرد.

وی گفت: اگر چه این ویروس مرموز و خطرناک شرایط سختی را بر جهان و بالطبع در کشور ما حاکم کرده اما رنگ و بوی محرم در تمام نقاط استان جلوه‌ای خاص به ایام محرم امسال بخشید و همزمان با سراسر کشور، ندای لبیک یا حسین در تمام کوی و برزن شهرها و روستاهای استان طنین انداز شد.

حبیبی اظهار کرد: با توجه به شرایط ویژه کرونایی فضای شهرها و روستاهای استان یکپارچه در عزای سیدلشهدا و یاران با وفایش سیاه پوش بود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین عنوان کرد: عزاداران حسینی به ویژه جوانان پرشور و هیأت‌های مذهبی و مداحان اهل بیت (ع) در مراعات پروتکل‌های بهداشتی، توجه به سلامت مردم را در اولویت فعالیت‌های خود قرار دادند که بسیار قابل تقدیر است.

وی افزود: عزاداران و جوانان حسینی چنان به رویکردها و سیاست‌های ستاد کرونا پایبند بودند که حتی یک مورد دسته روی در سطح استان وجود نداشت و در واقع شور و شعور حسینی را به خوبی به نمایش گذاشتند.

حبیبی تصریح کرد: لازم می دانم از تمام هم استانی‌های عزادار به ویژه جوانان و هیأت‌های مذهبی و مداحان استان که در این شرایط ویژه پیام واقعه کربلا و فرهنگ ایثار و از خودگذشتگی را زنده نگه داشتند و در عین حال به دلیل شرایط خاص کرونایی، به مصوبات ستاد ملی کرونا پایبند بودند تشکر و قدردانی داشته باشم.

اخبار مرتبط

تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس جدی گرفته شود

باید نگاه حوزوی به حادثه عاشورا داشته باشیم

۱۳۰ هزار عدد ماسک بین هیئت‌های مذهبی استان قزوین توزیع شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha