رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کردستان:

دفاع از حق عامل اصلی ماندگاری نام امام حسین (ع) و قیام عاشورا است

دفاع از حق عامل اصلی ماندگاری نام امام حسین (ع) و قیام عاشورا است

به گزارش سراج24 حجت‌الاسلام سید محمد سادات  در مراسم روز عاشورا که در یادمان شهدای گمنام بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کردستان در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: قیام عاشورا در راستای دفاع از حق و حقیقت صورت گرفت و به همین دلیل بعد از گذشت سال‌های بسیار همچنان در دل تاریخ و دل همه انسان‌های آزاده ماندگار است.

وی ضمن اشاره به پیام‌های اصلی قیام عاشورا، یادآور شد: قیام عاشورا در راستای ایستادگی مظلوم مقابل ظالم روی داد و به همین دلیل علیرغم تمامی تلاش‌های صورت گرفته از سوی دشمنان اسلام و مسلمان این حادثه عظیم همچنان ماندگار بوده و در طول سال‌های متمادی از سوی انسان‌های آزاده مورد توجه قرار می‌گیرد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کردستان و تلاش‌های صورت گرفته در راستای از بین بردن حادثه عظیم عاشورا اشاره کرد و گفت: از بدو وقوع این حادثه تاکنون دشمنان اسلام و مسلمین به شیوه‌ها و روش‌های مختلفی به دنبال از بین بردن و یا کم رنگ کردن حادثه عظیم عاشورا هستند که خوشبختانه تاکنون تمامی این تلاش‌ها نقشه بر آب شده و شکست خورده‌اند.

وی بیان کرد: امروز در کشور ما و به همت همه اقشار جامعه به ویژه هیئت‌های مذهبی مراسم بزرگداشت تاسوعا و عاشورای حسینی با شور و شعف بسیار بالایی برگزار می‌شود و به همین دلیل است که دشمن از این حضور و جمع شدن مردم برای برگزاری مراسم‌های عزاداری سرور و سالار شهیدان ترس و هراس دارد.

حجت‌الاسلام سادات بر هوشیاری و بصیرت بیشتر مردم به عنوان یک اصل مهم و ضروری در راستای دفاع از نظام انقلاب و ارزش‌های دینی و اسلامی تاکید کرد و گفت: این حضور پرشور مردم در صحنه خود عاملی در راستای ماندگاری هرچه بیشتر بی‌ام سرور و سالار شهیدان است.

اخبار مرتبط

هر مداح در ماه محرم به اندازه یک کتاب، شعر اجرا می‌کند

دومین کنگره شعر محرم به کار خود پایان داد

برنامه‌های هفته وحدت در استان گیلان تشریح شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha