۱۳۰ هزار عدد ماسک بین هیئت‌های مذهبی استان قزوین توزیع شد

۱۳۰ هزار عدد ماسک بین هیئت‌های مذهبی استان قزوین توزیع شد

به گزارش سراج24 حجت الاسلام محمد جواد زهرایی اظهار کرد: با همکاری سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قزوین، سازمان همیاری‌ها و اداره تبلیغات اسلامی استان بیش از ۱۳۰ هزار عدد ماسک و یک هزار لیتر مایع ضدعفونی به منظور کمک به حفظ سلامت عزاداران حسینی بین هیئت‌های مذهبی قزوین توزیع شد.

وی افزود: هیئت‌های مذهبی قزوین که مشخصات خود را در سامانه بیرق ثبت کرده اند با در دست داشتن کد مجوز هیئت خود به کارشناس تشکلهای دینی اداره کل تبلیغات اسلامی استان قزوین و شهرستان‌ها مراجعه کرده و ماسک مورد نیاز هیئت دریافت کردند.

وی گفت: ۱۰۰ مورد بازدیدهای میدانی از هیئت‌های مذهبی توسط مدیرکل و کارشناسان این کل در سطح شهرستان قزوین انجام شد.

حجت الاسلام زهرایی افزود: برای هیئت‌ها نیز بسته‌های حمایتی در قالب حواله اقلام بهداشتی از طرف شهرداری و صمت در نظر گرفته شده بود که نماینده هیئت‌ها آنها را در مکان‌های تعیین شده دریافت کردند؛ البته تمام این برنامه‌ها برای دهه نخست محرم بود و برای ادامه مراسم مجدد تصمیم گیری جدید خواهیم گرفت.

وی درباره بازخوردها و نتایج حاصل از مراسم عزاداری بیان کرد: توسل جدی برای خلاصی از کرونا نخستین موضوعی بود که در عزاداری‌ها مدنظر قرار گرفت، در طول تاریخ نیز با توسل به اهل بیت (ع) مشکلات جدی حل شده که موضوع میرزای شیرازی و از بین رفتن بیماری واگیردار در سامرا از جمله آنها هستند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی قزوین اظهار کرد: ما به همه دنیا ثابت کردیم که می‌توان با عزاداری به شکل عقلانی و طبق دستورالعمل‌ها می‌توان به طور همزمان هم عرض ارادت داشت و هم جان مردم را حفظ کرد.

حجت الاسلام زهرایی ادامه داد: در واقع امسال عزاداری سیدالشهدا (ع) رزمایشی جدی بود و تمام دنیا چشم دوخته بودند تا ببینند شیعیان چگونه می‌توانند مسائل معنوی را در شرایط سخت مدیریت کنند و خوشبختانه با همکار. هیئت‌ها این مسرام بخوبی برگزار شد.

وی عنوان کرد: یکی از وظایف همیشگی ما درباره محرم، حفظ درس‌های کربلا است که باید این رویکرد در تمام شرایط وجود داشته باشد، پیش از انقلاب در مواقعی عزاداری ممنوع بوده و حتی پادشاهانی بودند که عزاداران را می‌کشتند؛ اما مراسم به شیوه‌های خاصی برگزار و حفظ می‌شد و ما نیز باید شعائر دینی را در هر شرایطی حفظ و برپا کنیم.

اخبار مرتبط

کتاب‌هایی که انقلاب اسلامی در قزوین را روایت می‌کند

ملاصدرا هم نمی‌توانست به هنر بیان او «اسفار» را تدریس کند

ترور شهید «فخری زاده» منفعتی برای دشمن نخواهد داشت

0 نظر

ارسال نظر

capcha