طی پیامی صورت گرفت؛

قدردانی سپاه همدان از رعایت پروتکل ها در مراسم عزاداری ماه محرم

قدردانی سپاه همدان از رعایت پروتکل ها در مراسم عزاداری ماه محرم

به گزارش سراج24؛ فرمانده سپاه ناحیه همدان با صدور پیامی از همراهی و مشارکت مردم و گروه‌های ستادی در رعایت پروتکل‌های بهداشتی در برگزاری برنامه‌های دهه اول محرم قدردانی کرد.

در این پیام آمده است: بی شک انقلاب شکوهمند اسلامی ایران و درخشش جوانان مسلمان این مرز و بوم در عرصه نبرد و شهادت، یکی از برجسته‌ترین پیامدهای نهضت خون رنگ عاشورا است.

حضرت امام خمینی (ره) بنیان گذار انقلاب اسلامی با آگاهی از نقش سرنوشت ساز فرهنگ عاشورا در بافت اجتماعی مردم ایران، شور حسینی را در دل‌ها به تلاطم درآورد؛ ایشان توانست انقلاب اسلامی را با تکیه بر همین زلال معرفت، به پیروزی برساند؛ از این رو خود می‌فرمود: انقلاب اسلامی ایران پرتویی از عاشورا و انقلاب عظیم الهی آن بود.

و اما مردم فهیم دارالمومنین و دارالمجاهدین همدان چقدر زیبا در گوشه به گوشه‌ی این دیار علی رغم تبلیغات مسموم دشمن و حضور و بروز ویروس منحوس کرونا با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ستاد ملی مبارزه با کرونا خیمه‌های عزای سید و سالار شهیدان را برپا کردند و یک صدا با تمامی مسئولان و متولیان امر فریاد کردند: ما ملت امام حسینیم! آری فریادی آمیخته با اشک و بغض روضه‌های جانکاه سید الشهدا و غربت ولی امر مسلمین، اما دندان شکن و دشمن شکن.

ایام سوگواری حضرت سیدالشهدا (ع) امسال مقارن با بیماری خطیر و حقیر کرونا بود از این جهت نسبت به سال‌های قبل تفاوت داشت و عزاداران حسینی در سراسر ایران اسلامی با شعورِ نشئت گرفته از شور حسینی به امر رهبری لبیک گفتند و به بهترین نحو ممکن پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کردند و نه تنها از شکوه و عظمت عزاداری‌ها نکاستند بلکه جلوه‌های بدیع، عاشقانه و بی ریا را از عشق حسینی در هر کوی و برزن به نمایش گذاشتند.

همان طور که شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در یکی از سخنرانی‌های خود به استفاده از فرصت‌ها در شرایط بحران اشاره کرد و گفت: من با تجربه این را می‌گویم که میزان فرصتی که در بحران‌ها وجود دارد در خود فرصت‌ها نیست اما شرط آن، این است که نترسید و نترسیم و نترسانیم.

بگذریم از واژه ترس و داستانِ مسافرتِ تفریحیِ برخی‌ها به شمال و جنوب کشور که با صف‌های طولانی و غالباً بدون رعایت دستور العمل های بهداشتی همراه بود، بماند برای فرصتی دیگر و انتظاری هم از کینه‌توزان مکتب حسینی نیست که این‌ها را ببینند چه آنکه هر دارندۀ چشمی، بینا نیست!

و اما امروز بر خود واجب می‌دانیم از حضور عاشقانه و عاقلانه همه مردم در هیئت‌های مذهبی همدان تشکر کرده و ثوابی عظیم برای همه مسئولین و برپا دارندگان شعائر حسینی همچون نماینده ولی فقیه در استان، هیئت‌های مذهبی، نهادهای امنیتی و انتظامی و هلال احمر، آموزش و پرورش و متولیان مدارس، صدا و سیما و خبرگزاری‌ها، وعاظ و سخنرانان و مداحان اهل بیت علیه السلام، پایگاه‌های مقاومت بسیج و بسیجیان امام روح الله، هیئت امنای مساجد، خیرین و نهادهای مردمی؛ از خداوند متعال درخواست نموده و سر تعظیم فرود آوریم به پیشگاه عاشقان سید الشهدا که با عقلانیت تمام و قلب‌های آتشین گداخته از داغ سید الشهدا نگذاشتند امر ولی امر مسلمین در خصوص عزاداری با رعایت موارد بهداشتی در سرتاسر ایران عزیز و بالاخص دیار انصار الحسین بر زمین بماند.

اخبار مرتبط

شفا در زیارت اربعین است

پیاده‌روی اربعین حسینی جلوه‌ای ازجهانی شدن گفتمان مقاومت است

پیام تسلیت حجت الاسلام علی محمدی به مناسبت درگذشت آیت‌الله سیدمحمدسعید حکیم

0 نظر

ارسال نظر

capcha