افزایش 21 درصدی اهدای خون بانوان در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی

افزایش 21 درصدی اهدای خون بانوان در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی

به گزارش سراج24 و به نقل از روابط عمومی انتقال خون خراسان رضوی، در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی سال جاری در مجموع تعداد2 هزارو 190 نفر به دو پایگاه فعال اهدای خون مشهد مقدس مراجعه که از این میان تعداد یک هزارو 708 نفر موفق به اهدای خون گردیدند.

بنا بر این گزارش در این دو روز  نسبت به مدت مشابه سال گذشته تعداد داوطلبان 24 درصد و تعداد اهداکنندگان خون 20 درصد کاهش داشته است.

سال جاری در مقایسه با سال قبل، در دو پایگاه اهدای خون مشهد مقدس که شامل پایگاه اهدای خون ثامن در جوار حرم مطهر رضوی و پایگاه مستقر در مرکز رفاهی دانشگاه علوم پزشکی که در دو نوبت صبح و عصرفعال بوده‌اند، در مجموع دو روز این ایام، 21 درصد از اهداکنندگان خون را بانوان شامل شده‌اند که نسبت به سال گذشته  با رشد 21 درصدی همراه بوده  است.

همچنین 852 نفر از اهداکنندگان خون این ایام را اهداکنندگان مستمر تشکیل داده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش20 درصدی داشته است.

با توجه به مدت زمان محدود نگهداری فراورده‌های خونی، نیاز همیشگی به فراورده‌های خونی و ضرورت اهدای مستمر خون، زائران و مجاوران بارگاه ملکوتی حضرت رضا( ع ) اهدای خون را منوط به مناسبت‌های مختلف مذهبی، ملی و شرایط خاص ننمایند و با مراجعه منظم  به پایگاه‌ها در همه‌ی ایام سال، مجموعه عام المنفعه انتقال خون را در مدیریت بهینه منابع محدود موجود و نیز تامین مطلوب ذخایر خونی بیش از پیش یاری رسانند.

در این اطلاعیه ضمن تقدیر از افزایش مراجعه بانوان  به پایگاه‌های اهدای خون در ایام سوگواری تاسوعا و عاشورای حسینی، با اشاره به اینکه اهدای خون برای بانوان واجد شرایط هیچ ضرر و زیانی ندارد از کلیه بانوان استان دعوت نمود تا با افزایش مراجعه خویش به پایگاه‌ها و ترغیب سایر بانوان به این اقدام حسنه در همه ایام سال، نقش موثر خویش را در فرهنگ‌سازی این عمل خیر خواهانه و تامین فراورده‌های خونی مورد نیاز جامعه بیش از پیش  ایفا نمایند.

اخبار مرتبط

مجموعه سخنرانی «سوگواره زینبی»

کارگاه آموزشی فرزند پروری در عصر رسانه

ویدئو/ حجت الاسلام نخعی پور: واقعه ی غدیر کفار را نا امید کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha