کارشناس فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی:

نهضت ملی تبلیغ بانوان در کشور عملیاتی می شود

نهضت ملی تبلیغ بانوان در کشور عملیاتی می شود

به گزارش سراج24زینب غروی اظهار داشت: طرح نهضت ملی تبلیغی بانوان توسط سازمان تبلیغات اسلامی کشور از ۴ ماه قبل کلید خورد و با ابلاغ دستورالعمل اجرایی آن به استان‌ها اقدام عملی برای تبیین و تشریح طرح آغاز شده است.

وی افزود: بر اساس تصمیمات گرفته شده مقرر شد در هر استان ستادی با حضور بانوان اندیشه ورز و صاحب فکر و ایده تشکیل شده و به عنوان بازوی سازمانی برای اجرای این طرح بستر لازم مهیا شود.

غروی تصریح کرد: در اجرای این طرح از همه بانوان فعال و کنش گر و کارآفرین که بتوانند در کیفی بخشی به طرح کمک کنند استفاده خواهد شد تا بتوانیم به دستاوردهای بهتری دست یابیم.

مردمی کردن تبلیغ را جدی گرفته‌ایم

کارشناس فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی اظهار داشت: در این طرح همه افراد می‌توانند همکار ما در فعالیت‌های تبلیغی شوند و در هر مکان و محیطی نسبت به ترویج سبک زندگی اسلامی اقدام کنند.

غروی یادآور شد: در این طرح تمام بانوان کنش گر و اثر گذار می‌توانند برای امور تبلیغی مشارکت کنند و از نگاه ما همه افراد دلسوز و مؤمن و انقلابی می‌توانند در اجرای طرح همکاری کنند.

وی اظهار داشت: نتیجه این طرح باید به ترویج سبک زندگی اسلامی منجر شود و امیدواریم در مدت زمان اجرا که بین ۵ تا ۱۰ سال پیش بینی کرده‌ایم بتوانیم به دستاوردهای خوبی برسیم.

غروی افزود: با تشکیل ستاد مرکزی در تهران تلاش می‌کنیم هر استان بر اساس نیاز منطقه، مدل‌های بومی را تعریف کند و بر اساس نیازهای خود موضوعات تعیین شده را تغییر دهد و طرح‌های محلی تعریف کند.

وی گفت: در بخش خانواده دنبال پیاده شدن سبک زندگی اسلامی هستیم و موضوعاتی چون افزایش جمعیت، تعامل و رفتار سازنده با اعضای خانواده، اثرگذاری افراد خانواده بر روی همدیگر مورد توجه است.

این کارشناس فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی یادآور شد: اثرگذاری اجتماعی در محیط‌های دیگر چون مدرسه، دانشگاه، مسجد، کوی و محله نیز مورد توجه بعدی است که امیدواریم به نتایج خوبی برسیم.

وی اظهار داشت: در گام بعدی به دنبال بانوان کارآفرین در خانواده هستیم و در این راستا تولید محصولات خانگی، صنایع دستی، مشاغل خانگی برای کمک به اقتصاد خانواده و بانوان را مورد نظر داریم و در سازمان تبلیغات اسلامی تلاش می‌کنیم تسهیل گری و بسترسازی محقق شود.

غروی گفت: در هر استان تعداد ۱۵ تا ۲۰ نفر از بانوان تأثیرگذار و فعال را شناسایی کرده‌ایم تا در اجرای طرح به ما کمک کنند.

وی اضافه کرد: طرح «هدات» از کارهای ارزشمندی است که می‌تواند دستاوردهای فرهنگی و دینی خوبی برای جامعه داشته باشد که در فاز اول فرهیختگان را شناسایی و با آموزش عملی برای مبلغان دینی زن و افراد تأثیرگذار اجتماعی در سه مرحله وارد اجرا خواهیم شد.

غروی بیان کرد: در این طرح سه مرحله مقدماتی، پیشرفته و تخصصی پیش بینی شده و آموزش‌ها به صورت مجازی برگزار می‌شود.

کارشناس فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی اظهار داشت: در اجرای این طرح از بانوان فرهیخته، نخبه، کارآفرین و تأثیرگذار برای رسیدن به اهداف فرهنگی استفاده خواهیم کرد و با شبکه سازی تلاش می‌کنیم همه بانوان و مبلغان دینی فعال شده و در یک حرکت مردمی و مذهبی مشارکت کنند.

اخبار مرتبط

تولید لنت ترمز برای 7 برند بزرگ با حمایت کمیته امداد توسط بانوان خانه دار

بانوان جهادی، احادیث پیامبر(ص) را به زبان فرانسوی ترجمه و منتشر کردند

دوره مجازی آموزش سبک زندگی اسلامی

0 نظر

ارسال نظر

capcha