کمک مومنانه؛

توزیع 4000 پرس غذای گرم در روستاهای گنبدکاووس

توزیع 4000 پرس غذای گرم در روستاهای گنبدکاووس

به گزارش سراج24، ویروس منحوس کرونا در 6 ماهی که خود را وارد دنیای ما کرده است بارها و بارها نقش مخرب خود را بر زندگانی اقشار و آحاد مختلف کشور نمایان ساخته و بارها مار را داغدار فقدان حضور و فوت عزیزانی کرده است که شاید اگر این بیماری نبود دست تقدیر آنها را چند بهاری دیگر در کنار ما نگاه می‌داشت.

کرونا اما هر قدر هم قدرتمند بود اما نتوانست در برابر اراده پولادین، بصیرت و موقعیت‌شناسی ارادتمندان به ساحت مقدس حسینی قد علم کند و به ناچار سر تعظیم فرود آورد، عزاداران و سوگوارانی که هر چه ستاد ملی مقابله با کرونا گفت بی‌چون و چرا پذیرفتند و چندین بار برنامه‌هایشان را نیز به واسطه تغییرات در مصوبات تغییر دادند اما هرگز صحنه را خالی نکردند.

تغییر در نحوه تجمع، عزاداری، سینه‌زنی و حتی پذیرایی از مواردی بود که نشان داد جامعه دینی ایران اسلامی بسیار زودتر از جامعه سیاسی‌اش به بلوغ رسیده و در اوج بصیرت و انسان دوستی برای حفظ سلامت خود و مردمان جامعه حاضر هستند در مسیر فقه پویای اسلام هرگونه محدودیتی را پذیرفته اما با ابتکار برایش راه‌حلی بیاندیشند حتی اگر به قیمت سختی و فشار بیشتر باشد.

عزاداران حسینی در روستای شهرک بهشتی (ره) گنبدکاووس یکی از صدها و هزاران هیئت و مجموعه‌های عزاداری بودند که تلاش کردند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی بلوغ سیاسی و تعهد اجتماعی خود را به رخ کشیده و از سویی با تغییر در نحوه پذیرایی خود را با شرایط جدید وفق دادند.

عضو هیئت امنای هیئت حضرت علی‌اکبر (ع) روستای شهرک بهشتی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در گنبدکاووس با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر تداوم «کمک‌های مومنانه» در ماه‌های محرم و صفر، اظهار کرد: امسال و در شرایط کرونایی و محدودیت‌های اعمال شده برای عزاداری تلاش کردیم باز هم ارادت خود را به انحای مختلف به حضرت سیدالشهدا (ع) نشان دهیم.

امرالله عباسی با بیان اینکه در کنار برگزاری مراسمات در فضای باز و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی نذورات را به سمت کمک به نیازمندان هدایت کردیم، افزود: به لطف خدا مردم بصیر و مومن روستا نیز با درک درست شرایط کشور نذورات خود را عمدتا برای کمک به آسیب‌دیدگان کرونایی و نیازمندان اعطا کردند.

وی با تاکید بر اینکه از محل کمک‌های مردمی و نذورات بالغ بر 4 هزار پرس غذای گرم را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و نظارت مسوولان مربوطه طبخ کردیم، خاطرنشان کرد: این 4 هزار پرس غذا در میان نیازمندان و به ویژه خانواده‌های آسیب‌دیده از کرونا اعم از بیکارشدگان و یا بیماران توزیع شد.

اخبار مرتبط

مشکلات جانبازان دست‌ به دست می‌شود/کرونا نگیریم از نبود دارو می‌میریم

کمک‌رسانی ۳ گروه جهادی دانشجویی به بیمارستان‌ها

وضعیت داروی منتسب به امام کاظم(ع) برای درمان کرونا

0 نظر

ارسال نظر

capcha