از سوی فرهنگسرای اندیشه؛

شرایط شرکت در جشنواره ادبی «فصل همدلی» اعلام شد

شرایط شرکت در جشنواره ادبی «فصل همدلی» اعلام شد

به گزارش سراج24، حافظه تاریخی ملت ایران نشان می‌دهد که هر بار موضوعی سلامت و امنیت جامعه را به نوعی به خطر انداخته، با همبستگی و همدلی بیشتر به مقابله با آن رفته‌اند و اینک در عرصه جهاد سلامت نیز شاهد جلوه‌های فرهنگ حماسه و عشق به فداکاری و ایثار ایرانیان هستیم.

رهبر معظم انقلاب نیز تاکید جدی بر مولفه کمک مومنانه دارند و از این رو فرمودند «خوب است که یک رزمایش گسترده‌ای در کشور به وجود بیاید برای مواسات و همدلی و کمک مؤمنانه به نیازمندان و فقرا که این اگر اتّفاق بیفتد، خاطره خوشی را از امسال، در ذهن‌ها خواهد گذاشت.» بر این اساس فرهنگسرای اندیشه قصد دارد طنین همدلی در مقابله با ویروس کرونا را که با وجود تمام سختی‌ها و کمبودها هم چنان با شدت و حدت تمام در سراسر کشور جریان دارد، در قالب جشنواره «ادبی فصل همدلی» در برگ زرین افتخار آفرینی ایرانیان ثبت کند.

این جشنواره در دو بخش شعر (کلاسیک، نو، ترانه) و داستان (داستان کوتاه، داستانک، خاطره، دلنوشته و وقایع نگاری تاریخی_ادبی دوران کرونا) برگزار خواهد شد. لذا از علاقه‌مندان به ادبیات داستانی و شعر دعوت می‌شود تا داستان‌ها و اشعار خود را با موضوع محوری همدلی و مواسات و نگاهی به عناوین: صلح و آرامش، فرشته‌های زمینی (یاریگران- مدافعان و ایثارگران سلامت)، پایداری و صبر، امید- خودباوری و شکوفایی، اخلاق، معنویت، نیایش و عظمت خالق برای جشنواره ارسال کنند.

گفتنی است، مجتبی رحماندوست دبیر علمی جشنواره، سعید بیابانکی دبیر بخش شعر و قاسم علی فراست نیز دبیری بخش داستان را بر عهده دارند. علاقه‌مندان به شرکت در این جشنواره می‌توانند آثار خود را از سراسر ایران و با قید مشخصات کامل، شامل نام و نام خانوادگی، سال تولد، کد ملی، میزان تحصیلات و رشته تحصیلی، آدرس محل سکونت به همراه کد پستی، شماره تماس و آدرس پست الکترونیک بهput.andishe@gmail.com (بهput.andishe@gmail.com) یا به نشانی تهران، خیابان شریعتی، نرسیده به پل سیدخندان، بوستان شهید نیاکی(اندیشه) فرهنگسرای اندیشه ارسال کنند.

اختتامیه جشنواره ادبی «فصل همدلی» یازدهم آبان ماه همزمان با میلاد باسعادت پیامبر اکرم(ص) و آغاز هفته وحدت برگزار و از برگزیدگان با اهدای جوایز نفیس تقدیر می‌شود. همچنین علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توان به andishe.farhangsara.ir مراجعه کنند. اطلاعات تکمیلی و سایر شرایط شرکت در جشنواره ادبی فصل همدلی در پایگاه اینترنتی فرهنگ سرای اندیشه به نشانی andisheh.farhangsara.ir برای مشاهده در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.

اخبار مرتبط

کمک های مومنانه زمینه ساز محکم تر شدن برادری ها در جامعه می شود

توزیع ماهانه کمک های مومنانه میان نیازمندان ایرانی و غیر ایرانی

توزیع 15 هزار بسته معیشتی بین نیازمندان

0 نظر

ارسال نظر

capcha