امام حسین(ع) در مقابل بزرگترین منکر زمانش ایستادگی کرد

امام حسین(ع) در مقابل بزرگترین منکر زمانش ایستادگی کرد

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام محمدجواد حاج علی‌اکبری امشب در ویژه برنامه شب عاشورای حسینی که در صحن جامع رضوی حرم مطهر برگزار شد، اظهار کرد: قطعاً تمنای شما عزیزان این بود که در شب عاشورا در کنار حرم باصفای سید سالار شهیدان باشید ولی خداوند به جمع شما خواهران و برادران با وجود محدودیت‌های ناشی از بیماری کرونا این منت را گذاشت که در شب عاشورا در جوار حرم حضرت امام رضا(ع) حضور پیدا کنید تا در این بارگاه ملکوتی علاوه بر عرض ارادت، عزاداری کنید.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور با تأکید بر اینکه امام حسین(ع) قرآن ناطق است، بیان کرد: انگیزه، روش، مسیر و مقصد ایشان قرآنی است، به سراغ امام حسین(ع) که می‌روید شما را به سوی قرآن می‌فرستند و زمانی که به سراغ قرآن می‌روید شما را به سوی امام حسین(ع) می‌فرستد.

وی خاطرنشان کرد: راویان این‌طور نقل کرده‌اند که سید سالار شهیدان به دلیل علاقه‌ای زیادی که به خواندن نماز و تلاوت قرآن داشتند یک سحر دیگر را از دشمن مهلت خواستند و به این ترتیب شب عاشورا در تاریخ بشریت ماندگار شد که نقش حضرت ابوالفضل عباس(ع) در این میان نقش ویژه‌ای است.

حجت‌الاسلام حاج علی‌اکبری با اشاره به اینکه شب پر از اسرار برای اهل معرفت است، تصریح کرد: امام حسین(ع) و قرآن حقیقتی هستند که با یکدیگر کامل می‌شوند، چرا که ایشان با قرآن شناخته می‌شوند.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور در خصوص آیات ۱۱۱ و ۱۲۲ سوره توبه، گفت: در این آیات خداوند یک معامله را بین خود و بندگانش قرار داده که طرف معامله مجاهدان راه خدا، حضرت حق است.

وی افزود: در این شب تمام اصحاب دور اباعبدالله الحسین(ع) ‌حلقه زدند و حضرت بعد از خواندن خطبه به هر کدام از اصحاب مدالی دادند، این واقعه نشان می‌دهد تا قیامت راه برای تمام مجاهدان باز است و شهدای دفاع مقدس و حاج قاسم سلیمانی نمونه‌های بارزی از مجاهدان راه حق هستند.

حجت‌الاسلام حاج علی‌اکبری با بیان اینکه در شب عاشورا زمزمه‌های عاشقانه و عارفانه از خیمه امام حسین(ع) شنیده می‌شد، عنوان کرد: طبق آیات سوره توبه مجاهدان راه خدا در همه زندگی تسلیم خواست حق هستند و با رکوع عارفانه و سجود عاشقانه خداوند را ستایش می‌کنند.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور با اشاره به اینکه شب‌های عملیات دوران دفاع مقدس جلوه‌ای از شب عاشورا بود، ادامه داد: فرد جهادگر وقتی وارد مرحله کنشگری اجتماعی می‌شود در مرکز جبهه حق قرار می‌گیرد و با تمام توان در مقابل دشمن سینه سپر می‌کند.

وی یادآور شد: مجاهدان در راه خداوند در ترویج امر به معروف پیشتاز هستند، امام حسین(ع) برای معروف با تعدادی اندک به میدان رفتند و حجت را برای همه تمام کردند، زیرا ایشان در مقابل بزرگترین منکر آن زمان ایستادگی کردند‌.

حجت‌الاسلام حاج علی‌اکبری اضافه کرد: مکتب حسینی هم‌چنان ادامه دارد و در این مسیر شاهد حضور جمعیت زیادی هستم که نمونه بارز آن حاج قاسم سلیمانی است، سردار دل‌هایی که دل از همه برده خودش شیدای امام مسلمین است.

اخبار مرتبط

هیأت‌های مذهبی از فرصت اربعین برای رفع مشکلات مردم در مناطق محروم استفاده کنند

ماراتن تولید، اپلیکیشن قصه گو با موضوع امام حسین(ع)

«هانی و هنا» راهی اربعین می‌شوند

0 نظر

ارسال نظر

capcha