هیأت همدلی؛

توزیع ۲۸۰ بسته معیشتی توسط انجمن کلیوی زنجان

توزیع ۲۸۰ بسته معیشتی توسط انجمن کلیوی زنجان

به گزارش سراج24، محمدرضا طهماسبی با بیان اینکه دین اسلام، بعد از انجام واجبات، شاد کردن دل مؤمن، باز کردن گره زندگی دیگران و دستگیری مستضعفان را از بالاترین فضایل نام برده و موجب شادی خدا و رسول الله (ص) می‌داند، اظهار کرد: با توجه به شرایط فعلی جامعه از بیماری کرونا و مشکلات معیشتی بیماران به همت کمیته بانوان انجمن کلیوی ۲۱۰ بسته معیشتی بین بیماران در ایام محرم توزیع شد .

مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان زنجان با اشاره به اینکه ماه‌ها و مناسبت ‌ای خاص، مخصوصا مناسبت‌های معنوی برای جذب نذورات مردمی فرصتی است برای انجمن و مردم خیر زنجانی که همیشه در این راه پیشگام بودند که این حرکت قابل تقدیر است ،بیان داشت: با توجه به هزینه‌های بالای دارو و درمان و معیشت بیماران دیالیزی، پیوند کلیه و مراقبتی باید با حمایت از این بیماران تلاش کنیم بیماری در جسم و اثرات آن در خانواده پیشرفت نکند و با امید به زندگی و با فراغت خاطر به زندگی ادامه دهند.

وی افزود: خیرین علاوه بر کمک به بیماران، می‌توانند در خرید و تهیه تجهیزات پزشکی مورد نیاز بیماران نیازمند یا وسایل پزشکی مورد نیاز مرکز درمانی انجمن به نیت اسم خیر مورد نظر به شماره حساب‌های اعلامی انجمن مشارکت کنند که کمک‌های آنها در این بخش نیز برای بیماران مورد استفاده قرار می‌گیرد.

طهماسبی ادامه داد: امسال ما شور حسینی را در جامعه نشان می‌دهیم، شور حسینی یعنی اینکه دست نیازمندی را بگیریم و در غم و شادی افراد بیمار و نیازمند شریک باشیم و با انجام دستورات ائمه در برابر نیازمندان در مقابل خدا و در مقابل خون سیدالشهدا ادای دین کرده باشیم.

در ادامه دبیر کمیته بانوان انجمن خیریه کلیوی استان زنجان با بیان اینکه یکی از برنامه‌های مهم کمیته بانوان طرح «دستان مهربانی» است، افزود : این طرح همچنین در ماه محرم با عنوان« نذر سلامت» و با هدف کمک به بیماران نیازمند دیالیزی و پیوندی در انجمن خیریه کلیوی زنجان اجرایی شد که مورد استقبال مردم خیر و نوع دوست زنجانی شد.

هما ماهی تصریح کرد: تا کنون بیش از ۲۸۰ بسته معیشتی در قالب طرح «نذر سلامت » برای بیماران نیازمند دیالیزی توزیع شده که در این ایام نیز ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به مهم‌ترین اقلام تهیه شده توسط خیرین خاطرنشان کرد: این بسته‌ها شامل گوشت گوسفندی یک کیلویی، برنج، روغن، ماکارونی، رب، نخود، لوبیا و...بودند که ارزش ریالی مجموع بسته‌های توزیع شده در بین بیماران دیالیزی و پیوندی ، ۳۰۰ میلیون ریال است.

دبیر کمیته بانوان انجمن خیریه کلیوی استان زنجان ادامه داد: شهروندان و خیرین نوع دوست می‌توانند نذورات نقدی و غیرنقدی خود را به شماره کارت ۶۲۲۱۰۶۱۰۸۰۰۲۶۹۴۳ واریز و یا حضوری به انجمن خیریه کلیوی استان زنجان واقع در شهرک آزادگان انتهای خیابان فروردین اهدا کنند تا گوشه‌ای از آلام این بیماران در این روزهای کرونا کاهش پیدا کند.

اخبار مرتبط

توزیع ۳۵ هزار بسته معیشتی توسط هیئات مذهبی

بازگشت پیکر مطهر شهید مسعود منتجبی بعد از ۳۸ سال به زنجان

طبخ و توزیع چهار هزار پرس غذای گرم به همت گروه های جهادی

0 نظر

ارسال نظر

capcha