20 تیم بازرسی هیئات مذهبی ری را رصد می‌کنند

20 تیم بازرسی هیئات مذهبی ری را رصد می‌کنند

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام علی کنگرلو، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ری اظهار کرد: هیئات مذهبی شهرستان ری در 9 روز اول ماه محرم در فضای باز مانند بوستان ها و حیاط مدارس و با فاصله‌گذاری اجتماعی مراسم عزاداری سیدوسالار شهیدان را برگزار کردند.

وی با بیان اینکه بیش از 90 درصد هیئات دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند، افزود: 20 تیم بازرسی هر شب تمام هیئات مذهبی سطح شهرستان را رصد و نظارت می‌کنند که در این بازرسی‌ها مشخص شد تعداد اندکی از هیئات، پروتکل‌های لازم را رعایت نکرده بودند که به آنها تذکر داده شده است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ری گفت: همزمان با عاشورای حسینی، مراسم روز دهم محرم نیز همانند روزهای گذشته برگزار خواهد شد و عزاداران صبح روز فردا با رعایت نکات بهداشتی در محل هیئات، زیارت عاشورا را قرائت می‌کنند و نماز ظهر عاشورا نیز در هیئات و همچنین در صحن باغ توتی حرم مطهر حضرت عبدالعظیم(ع) اقامه می‌شود.

کنگرلو در ادامه یادآور شد: هیئات مذهبی جهت برپایی مجلس دهه اول محرم در سایت بیرق ثبت نام کرده‌اند و براساس آن محل برپایی مراسمات توسط دستگاه‌های ذیربط بررسی شده و برای مکان‌هایی که طبق پروتکل‌های ستاد ملی کرونا بود، مجوز برگزاری مراسم صادر شده است.

وی در پایان با تاکید بر حفظ سلامت شهروندان تصریح کرد: سلامت سوگواران و شرکت کنندگان در مراسم عزاداری سیدالشهدا بسیار مهم است و مورد توجه قرار دارد لذا در همین راستا عزاداری در فضاهای سربسته و همچنین توزیع نذورات غذای گرم ممنوع است.

اخبار مرتبط

جزئیاتی از«قرنطینه هوشمند»اعلام شد

ماجرای خرید و فروش کارت جعلی واکسیناسیون

روند ابتلا، بستری و فوت بر اثر کرونا در کشور رو به کاهش است

0 نظر

ارسال نظر

capcha