رعایت 90 درصدی اصول بهداشتی در هیئت‌های مذهبی

رعایت 90 درصدی اصول بهداشتی در هیئت‌های مذهبی

به گزارش سراج24، حجت الاسلام مهدی طاهری امروز گفت: تا به امروز عمده هیئت‌های مذهبی در سطح استان چهارمحال و بختیاری پروتکل‌های بهداشتی را به خوبی رعایت کردند و مراسم عزای سرور و سالار شهیدان با شور و شعور حسینی برگزار شده است.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: به گفته مسؤولان بهداشت  میانگین میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در هیئت‌های مذهبی استان 90 درصد ارزیابی شده و این آمار نشان از تقید و مسؤولیت‌پذیری اقشار مذهبی در حفظ سلامت جامعه را دارد.

وی خاطرنشان کرد: مراسمان عزاداری با همکاری و تعامل مسؤولان بهداشت و درمان برگزار شده است و فقط تعداد معدودی از هیئت‌ها که مجوز از سازمان تبلیغات نداشته‌اند بدون رعایت موارد بهداشتی اقدام به برگزاری مراسم عزاداری کردند که به سرعت شناسایی و از ادامه فعالیتشان جلوگیری شد.

طاهری تاکید کرد: تنها یک مورد از هیئت‌های استان با دستور مقام قضائی به دلیل عدم رعایت موارد بهداشتی پلمب شد و سایر هیئت‌های استان به خوبی و بدون مشکل با اولویت حفظ سلامتی عزاداران حسینی اقدام به برگزاری مراسم کردند.

وی اظهار داشت: بنده دستبوس تمامی خادمان و زحمت‌کشان برگزاری مراسمات عزای حضرت سیدالشهدا(ع) هستم که با مشقت فراوان توانستند مراسمات را با رعایت کامل موارد بهداشتی برگزاری کنند.

اخبار مرتبط

حجت‌الاسلام علوی تهرانی بر اثر ابتلا به کرونا بستری شد

کمک مساجد تهران به ۱۲ هزار خانواده

اعزام موکب به عراق، در مراسم اربعین امسال منتفی است

0 نظر

ارسال نظر

capcha