تقی‌پور مدیر روابط عمومی سازمان فضای مجازی سراج:

‍ واقعیت مجازی سقا هر شب میهمان یک هیئت در تهران است

‍ واقعیت مجازی سقا هر شب میهمان یک هیئت در تهران  است

به گزارش سراج24، مدیر روابط عمومی سازمان فضای مجازی سراج با بیان اینکه در حدود سه سال است که از تولید ویدئو واقعیت مجازی سقا می‌گذرد، اظهار داشت: هرساله در مسیر پیاده‌روی اربعین، سازه‌ای طراحی‌شده، در کشور عراق بارگیری و با ۵ ویدئو پروژکتور به‌صورت ۲۷۰ درجه بر روی صفحه اولد یا صفحه خم نمایش داده می‌شد.

وی ادامه داد: در هر اکران حدوداً ۱۲۰ نفر زائر از کشورهای مختلف، این ویدئو را تماشا کردند. واکنش‌های مثبت مردمی باعث می‌شد که 15 روز کار سنگین در کشور عراق را تحمل‌کنیم و از عملکرد خودمان مسرور باشیم.

تقی پور با اشاره بر اینکه ویدئو واقعیت مجازی سقا، از سایت «vrsagha.ir» قابل دانلود است، گفت: افراد با دانلود رایگان این ویدئو و پخش آن در هدست واقعیت مجازی VR می‌توانند به‌صورت ۳۶۰ درجه در فضای نهر علقمه و لحظه جنگ حضرت ابوالفضل قرار بگیرند.

مدیرروابط عمومی سازمان سراج اضافه کرد: جمعی از هیئات مذهبی به همت مرکز روابط عمومی سازمان سراج با ویدئو واقعیت مجازی سقا آشنا شدند و پشتیبانی لازم برای اکران این ویدئو، از آن‌ها صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه در دهه محرم هیئات مختلف از تماشا این ویدئو بهره‌مند خواهند شد، گفت: در ایام ماه محرم با هماهنگی‌های صورت گرفته، میهمان یکی از هیئت‌های تهران خواهیم بود. تاکنون در هیئت‌های آقای پویانفر در میدان تجریش، امامزاده قاسم دربند و میدان امام حسین به‌وسیله یک ماشین سیار اکران صورت گرفته است و تا انتهای ماه محرم و شام غریبان ادامه خواهد داشت.

 تقی پور افزود: هیئات مذهبی می‌توانند از طریق تماس با روابط عمومی سازمان فضای مجازی سراج، از تماشای این ویدئو ۷ دقیقه‌ای بهره‌مند شوند و در محل هیئت خود اکران کنند.

اخبار مرتبط

هر مداح در ماه محرم به اندازه یک کتاب، شعر اجرا می‌کند

دومین کنگره شعر محرم به کار خود پایان داد

برنامه‌های هفته وحدت در استان گیلان تشریح شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha