توزیع نذورات در هیات‌های حسینی نهاوند ممنوع است

توزیع نذورات در هیات‌های حسینی نهاوند ممنوع است

به گزارش سراج24، علی‌احسان خویشوند امروز اظهار کرد: با توجه به شیوع کرونا امسال عبور هیات‌های عزاداری در سطح خیابان ممنوع بوده و بنابراین هر گونه پخش نذری در داخل خیابان‌ها نیز ممنوعیت دارد.

وی گفت: به منظور جلوگیری از شیوع بیماری کرونا به هیات‌ها اعلام شده که یا نذری‌های خود را به صورت جیره خشک توزیع کنند و یا در صورت طبخ غذا برای توزیع آن لازم است خود به درب منازل مراجعه کرده و از تجمع افراد جلوی آشپزخانه ها و مساجد جلوگیری کنند.

رئیس مرکز بهداشت نهاوند در خصوص نظارت بر عزاداری‌ها و سینه‌زنی در ایام تاسوعا و عاشورا گفت: به منظور نظارت بر پروتکل‌های بهداشتی و مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا در شهر و روستا ۲۸ بازرس تعیین شده‌اند که بر فعالیت هیات‌ها نظارت کرده و گزارش آن را به مرکز بهداشت ارسال می‌کنند.

وی در خصوص دیگر اقدامات صورت گرفته در خصوص نظارت بر عزاداری‌های ماه محرم گفت: ما از ابتدای ماه محرم تمام بهورزان خود را مامور کرده‌ایم که از نحوه اجرای پروتکل‌های بهداشتی بازدید کرده و گزارش را برای ما ارسال کنند.

خویشوند در پایان با بیان اینکه بحث سلامت مردم برای ما از همه چیز مهمتر است یادآور شد: به منظور جلوگیری از هر گونه بیماری و ایجاد مشکل برای شهروندان از آنان انتظار داریم در تجمعات و عزاداری‌ها حتما از ماسک استفاده کنند تا هم عزاداری ها انجام شود و هم پروتکل های بهداشتی رعایت شود.

اخبار مرتبط

هیأتی‌ها در اجرای پروتکل‌های بهداشتی سربلند شدند

پروتکل‌های بهداشتی در مراسمات عزاداری‌ کروستان رعایت می‌شود

هیأت‌های مذهبی پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند تا عزاداری‌ها به خوبی برگزار شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha