هیئت همدلی؛

توزیع ماسک و مایع ضدعفونی میان محرومان در قالب نذرحسینی

توزیع ماسک و مایع ضدعفونی میان محرومان در قالب نذرحسینی

به گزارش سراج24، مهرشاد سهیلی فرمانده قرارگاه فرهنگی و جهادی حضرت مهدی (علیه السلام) درباره اقدامات پویش نذر حسینی اظهار کرد: پویش نذر حسینی با فرمان مقام معظم رهبری در روز تاسوعا و عاشورای حسینی برگزار می‌شود. این طرح با مشارکت قرارگاه فرهنگی و جهادی حضرت مهدی (علیه السلام) و یکی از اپراتورهای تلفن همراه در حال برگزای است.

وی اضافه کرد: طی روزهای گذشته، فراخوان پویش نذر حسینی در سراسر کشور به آحاد مردم اعلام شد که الحمدلله مشارکت‌ها و حضور مردم در این صحنه بیش از تصور بود.

 سهیلی گفت: روز پنجشنبه ۶ شهریورماه در آغاز این طرح، بیش از ۲۰۰ هزار ماسک به ارزش ۶۰۰ میلیون تومان به استان‌های زاهدان، تهران و ایلام برای استفاده هیأت‌های مذهبی در روز تاسوعا و عاشورای حسینی ارسال شد.

فرمانده قرارگاه فرهنگی و جهادی حضرت مهدی (علیه السلام) افزود: علاوه بر آن بیش از ۵۰۰ لیتر مواد ضدعفونی کننده به مناطق محروم ارسال شد.

وی اضافه کرد: این قرارگاه در تدارک این برنامه است که برای پخت اطعام بین ایتام و نیازمندان مناطق محروم و حاشیه‌نشین استان زاهدان در روز تاسوعا و عاشورای حسینی قدم‌هایی بردارد.

وی در خصوص استفاده از اقلام مواد غذایی با اشاره به کمک دومیلیارد ریالی یکی از اپراتورهای تلفن همراه گفت: دو میلیارد ریال به صورت بن کارت در اختیار نیازمندان قرار می‌گیرد.

سهیلی در ادامه در مورد جزئیات این بن‌کارت‌ها افزود: بیش از ۴۰۰ کارت خرید برای بیش از ۴۰۰ خانواده نیازمند به ارزش ۵ میلیون ریال از طرف این شرکت اهدا شده که امیدواریم در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی قدم‌های خوبی برداریم.

وی با ابزار خرسندی از همراهی مسئولان در این پویش گفت: الحمدلله قرارگاه شاهد پیام‌های محبت آمیز حضرت آیت‌الله موحدی کرمانی امام جمعه محترم تهران و رئیس مجمع جامع روحانیت مبارز، سردار جوانی معاون سیاسی سپاه، سردار شریف سخنگوی سپاه و رئیس روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) و بزرگواران دیگری بود که پیام هایشان را در اختیار آحاد مردم گذاشتند.

فرمانده قرارگاه فرهنگی و جهادی حضرت مهدی (علیه السلام) با بیان اینکه این قرارگاه برای همه استان‌ها طرح و برنامه دارد، ذکر کرد: با توجه به بازدید میدانی از استان سیستان و بلوچستان و محرومیت این استان، تصمیم شد که در ابتدا این پویش در شهرستان زاهدان اجرا شود. البته سعی می‌شود استان‌های دیگر نیز به صورت حاشیه‌نشینی و پراکنده پوشش داده شود.

اخبار مرتبط

اقدامات جدی وزارت کشور برای کاهش محدودیت‌های کرونایی

رعایت اصول بهداشتی تنها راه مصون ماندن از موج جدید کرونا است

فوت ۱۱۹ نفر دیگر طی ۲۴ ساعت گذشته

0 نظر

ارسال نظر

capcha