هیئت همدلی؛

توزیع ماسک و مایع ضدعفونی میان محرومان در قالب نذرحسینی

توزیع ماسک و مایع ضدعفونی میان محرومان در قالب نذرحسینی

به گزارش سراج24، مهرشاد سهیلی فرمانده قرارگاه فرهنگی و جهادی حضرت مهدی (علیه السلام) درباره اقدامات پویش نذر حسینی اظهار کرد: پویش نذر حسینی با فرمان مقام معظم رهبری در روز تاسوعا و عاشورای حسینی برگزار می‌شود. این طرح با مشارکت قرارگاه فرهنگی و جهادی حضرت مهدی (علیه السلام) و یکی از اپراتورهای تلفن همراه در حال برگزای است.

وی اضافه کرد: طی روزهای گذشته، فراخوان پویش نذر حسینی در سراسر کشور به آحاد مردم اعلام شد که الحمدلله مشارکت‌ها و حضور مردم در این صحنه بیش از تصور بود.

 سهیلی گفت: روز پنجشنبه ۶ شهریورماه در آغاز این طرح، بیش از ۲۰۰ هزار ماسک به ارزش ۶۰۰ میلیون تومان به استان‌های زاهدان، تهران و ایلام برای استفاده هیأت‌های مذهبی در روز تاسوعا و عاشورای حسینی ارسال شد.

فرمانده قرارگاه فرهنگی و جهادی حضرت مهدی (علیه السلام) افزود: علاوه بر آن بیش از ۵۰۰ لیتر مواد ضدعفونی کننده به مناطق محروم ارسال شد.

وی اضافه کرد: این قرارگاه در تدارک این برنامه است که برای پخت اطعام بین ایتام و نیازمندان مناطق محروم و حاشیه‌نشین استان زاهدان در روز تاسوعا و عاشورای حسینی قدم‌هایی بردارد.

وی در خصوص استفاده از اقلام مواد غذایی با اشاره به کمک دومیلیارد ریالی یکی از اپراتورهای تلفن همراه گفت: دو میلیارد ریال به صورت بن کارت در اختیار نیازمندان قرار می‌گیرد.

سهیلی در ادامه در مورد جزئیات این بن‌کارت‌ها افزود: بیش از ۴۰۰ کارت خرید برای بیش از ۴۰۰ خانواده نیازمند به ارزش ۵ میلیون ریال از طرف این شرکت اهدا شده که امیدواریم در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی قدم‌های خوبی برداریم.

وی با ابزار خرسندی از همراهی مسئولان در این پویش گفت: الحمدلله قرارگاه شاهد پیام‌های محبت آمیز حضرت آیت‌الله موحدی کرمانی امام جمعه محترم تهران و رئیس مجمع جامع روحانیت مبارز، سردار جوانی معاون سیاسی سپاه، سردار شریف سخنگوی سپاه و رئیس روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) و بزرگواران دیگری بود که پیام هایشان را در اختیار آحاد مردم گذاشتند.

فرمانده قرارگاه فرهنگی و جهادی حضرت مهدی (علیه السلام) با بیان اینکه این قرارگاه برای همه استان‌ها طرح و برنامه دارد، ذکر کرد: با توجه به بازدید میدانی از استان سیستان و بلوچستان و محرومیت این استان، تصمیم شد که در ابتدا این پویش در شهرستان زاهدان اجرا شود. البته سعی می‌شود استان‌های دیگر نیز به صورت حاشیه‌نشینی و پراکنده پوشش داده شود.

اخبار مرتبط

تجمع زائران در مسیر منتهی به مرز شلمچه پایان یافت

اهدای ۲۰۰۰ بسته لوازم‌التحریر به دانش‌آموزان اصفهانی

مسجدی که پناه محرومان شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha