کمک مومنانه؛

توزیع بسته‌های معیشتی توسط مسجد 14 معصوم جنت‌آباد رفسنجان

توزیع بسته‌های معیشتی توسط مسجد 14 معصوم جنت‌آباد رفسنجان

به گزارش سراج24، این روزها نام حسین (ع) در هر کوی و برزن بیش از بیش جلوه می‌کند و شهر و روستا در عزایش سیاه‌پوش شده است.

در مساجد و تکایا که در سال‌های قبل بوی غذای نذری‌شان فضای شهر را پر کرده بود امسال با تمکین به شیوه‌نامه‌های بهداشتی ستاد کرونا طبخ غذا به‌صورت محدود انجام می‌شود اما نه تنها نذری‌ها کم نشده بلکه بیشتر از سال‌های گذشته هم به چشم می‌خورد و به صورت بسته‌های معیشتی در بین مردم توزیع می‌شود.

بعضی مساجد و حسینیه‌ها هم با رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی غذای نذری طبخ و توزیع می‌کنند.

اما در گوشه‌ای از این شهر روستایی قرار گرفته که مردمانی مومن و متدین و عاشق اباعبدالله‌الحسین (ع) دارد که هرساله میزبان اهالی روستا و روستاهای همجوار خود هستند و میهمانان خود را سر سفره نذری امام حسین (ع) می‌نشانند و از آنها پذیرایی می‌کنند.

امسال اگرچه بیماری کرونا نگذاشته این سفره پهن شود اما هیئت‌امنای مسجد چهارده معصوم روستا میهمانان هرساله خود را فراموش نکردند و به رسم ادب و میهمان‌نوازی بسته‌های معیشتی را برای اهالی روستا آماده کرده‌اند.

 بشارت، مسئول هیئت‌امنای مسجد چهارده معصوم جنت‌آباد اظهار کرد: امسال با توجه به وجود ویروس منحوس کرونا تصمیم گرفتیم به جای طبخ و توزیع غذای گرم بسته‌های غذایی به‌صورت خام در بین اهالی روستا توزیع کنیم.

وی تصریح کرد: به همراه همه اعضای هیئت‌امنای مسجد و خیران موفق شدیم 135 بسته کالا شامل مواد غذایی خام تهیه کنیم.

بشارت ادامه داد: هر بسته غذایی به ارزش 210 هزار تومان است که در مجموع 27 میلیون و 200 هزارتومان برای این نذری‌ها جمع‌آوری و هزینه شده که امیدواریم امام حسین (ع) از ما بپذیرد.

مسئول هیئت‌امنای مسجد چهارده معصوم روستای جنت‌آباد از تداوم این نذری‌ها و توزیع در بین اهالی و عزاداران امام حسین (ع) خبر داد.

اخبار مرتبط

سلسله نشست‌های «محرم امسال» برگزار می‌شود

«شبیه حسین» روی آنتن شبکه چهار

ثبت‌نام بیش از ٣٠٠ دانش‌آموز در آئین تجلیل از نوگلان حسینی

0 نظر

ارسال نظر

capcha