«نذر ماسک» بهانه‌ای برای عشق‌بازی با حسین (ع)

«نذر ماسک» بهانه‌ای برای عشق‌بازی با حسین (ع)

به گزارش سراج24، ساریه پورصالح؛ امسال دوستداران و شیفتگان اباعبدالله حسین (ع) برای برافراشته نگه‌داشتن پرچم عزای سرور و سالار شهیدان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی لازم، شیوه‌ای زیباتر از همیشه به تصویر کشیده و با همدلی خود سدی محکم در برابر کرونا شدند.

پنج آموزشگاه آزاد به‌صورت جهادی و با حمایت سبزپوشان صومعه‌سرایی حرکتی معنوی و خیرخواهانه را در قالب تولید "ماسک برای عزاداران حسینی"  در ایام محرم آغاز کرد، باشد که این حرکت معنوی تبعات شیوع بیماری کرونا در میان عزاداران بکاهد.

تا پیش از شیوع ویروس منحوس کرونا، برگزاری مراسم‌های مذهبی و آئینی به‌صورت عادی و برگرفته از اعتقادات، در جریان بوده، اما با انتشار بیماری کرونا این روند با مخاطره مواجه کرده است که همتی جهادی می‌طلبد.

برقراری و اجراشدن پروتکل‌های بهداشتی در انجام مراسم‌ها، آئین‌ها و فرایض مذهبی با حفظ سلامت، یکی از موضوعات تصمیم‌گیران  مدیران این آموزشگاه‌ها برای تأمین حفظ سلامت شهروندان شرکت‌کننده است که مسب‌الاسباب این پویش همدلی و نذر ماسک برای همنوعان و افرادی که مقدور به تهیه ماسک نمی‌باشند را به‌نوعی ارزشی و قابل‌تحسین رقم‌زده است.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای میرزا کوچک شهرستان صومعه‌سرا از مشارکت  پنج آموزشگاه آزاد رشته طراحی دوخت و پیوستن به پویش همدلی نذر ماسک سخن گفته که این ماسک‌ها را طراحی، برش، دوخت، اطوکشی و بسته‌بندی می‌کنند تا به‌صورت رایگان توزیع شود.

"معیار برای برگزاری مراسم عزاداری محرم آن چیزی است که ستاد مقابله با کرونا و کارشناسان بهداشت می‌گویند" نصرت‌طلب این فرمایش رهبر انقلاب را یادآور می‌شود که بر همین اساس طراحان و  آموزشگاه‌های  دوخت شهرستان هنرشان را به کار گرفته‌ تا با تمسک در رزمایش کمک مؤمنانه و با نذر ماسک و کمک به نیازمندان آسیب‌دیده از کرونا امسال عزاداری متفاوتی را برپا دارند و حسینی بودن را به شیوه‌ای زیباتر از همیشه به تصویر بکشند.

 همه می‌دانیم که امسال به خاطر کرونا برگزاری مراسم‌های محرم با برخی محدودیت‌ها مواجه است و به همین منظور بسیاری از واقفین با هدایت فقف‌های هرساله حسینی خود هزینه‌های این ایام را صرف سلامت مردم برای مقابله با بیماری کرونا و حمایت از اقشار آسیب‌دیده از این ویروس منحوس کرده‌اند.
      

برخی از حواس نوشتنی نیست دیدنی است شاید شنیدنی نمی‌دانم اما به قول یکی از بانوان خیاط عاشق که باشی از لابلای صدای دوخت‌ودوز چرخ‌ها هم می‌توانی "هل من ناصر ینصرنی" حسین (ع) را لبیک بگویی.
    

برایم جالب بود که هیئتی‌ها هم خالصانه هنگام توزیع ماسک‌ها هیچ اشاره‌ای به برخی بی‌مهری‌ها در محدودیت‌های سلیقه‌ای نکردند.

آری مکتب حسین (ع) است دیگر؛ این‌ها ولایتمداری را از عباس امام آموختند که تکلیف آب آوردن را با تکیه بر ولایت‌پذیری به دل خریدار شد تا به اهل عالم بگوید بصیرت عمود خیمه ولایت است.

راه‌اندازی پویش‌های مختلف بهانه‌ای است برای همدلی و مشارکت مردم تا هرچه‌ سریع‌تر شاهد از بین رفتن این ویروس منحوص باشیم.

اخبار مرتبط

اهدای ۲۰۰۰ بسته لوازم‌التحریر به دانش‌آموزان اصفهانی

مسجدی که پناه محرومان شد

نماز جمعه فردا در اراک و ۳۱ شهر استان مرکزی اقامه می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha