اجرای «طرح نذر سلامت همراه با خادمان حسینی هلال » در تبریز

اجرای «طرح نذر سلامت همراه با خادمان حسینی هلال » در تبریز

به گزارش سراج24، محمد یوسفی‌پورماجد اظهار داشت: در راستای آشناسازی هرچه بیشتر نوجوانان و جوانان با منش انسان دوستانه حضرت امام حسین (ع) و یاران با وفای ایشان و با توجه به شیوع ویـروس همه‌گیر کرونا، جمعیت هلال احمر شهرستان تبریز به منظور انسـجام‌بخشـی و اجرایی‌سازی پروتکل‌های بهداشتی در مراسم مذهبی محرم، اقدام به اجرای «طرح نذر سلامت همراه با خادمان حسینی هلال» در سطح هیئات عزاداری کرده است.

وی گفت: در این طرح  اعضـاء کانون‌های جوانان هلال احمر در قالب گروه‌های پنج نفره با هماهنگی مسوولان هیات مذهبی در مراسم مذهبی نسبت به تسهیل روند اجرای پروتکـل‌هـای بهداشـتی ستاد مبارزه با کرونا در بین عزاداران اقدام می‌کنند.

یوسفی‌پور  اهداف این طرح را انسجام‌بخشی و اجرایی‌سازی پروتکل‌های بهداشتی در مراسم مذهبی ماه محرم، آشناسازی بیشتر جامعه با اهداف و برنامه‌های جمعیت هلال احمر برشمرد.
   
 وی ادامه داد: همکاری در نشانه‌گذاری برای تعیین فواصل استقرار عزاداران، ضدعفونی کردن محل برگزاری مراسم قبل و بعد از هر برنامه، راهنمایی عزاداران برای رعایت فاصله دو متری، ضدعفونی کردن دست‌های عزاداران، کنترل پوشش ماسک عزاداران، تحویل ماسک به افراد بدون ماسک و مایع ضدعفونی‌کننده دست، ارائه توصیه‌های بهداشتی لازم به عزاداران در هر برنامه توسط اعضاء توانمند و آموزش دیده انجام می‌شود.

سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان تبریز  تصریح کرد: طرح خادمان حسینی هلال از ۳۰ مرداد ماه در حال اجراست و تا ۱۱ شهریور ادامه دارد.

اخبار مرتبط

اجرای طرح نذر سلامت در سطح هیئت‌های مذهبی خرم‌آباد

اجرای طرح «نذر سلامت همراه با خادمان حسینی هلال» در کرمان

برپایی ایستگاه صلواتی ماسک در ساری

0 نظر

ارسال نظر

capcha