تأمین 60 ست پلاسمافرز توسط مجمع خیرین شهید محمدی بندرعباس

تأمین 60 ست پلاسمافرز توسط مجمع خیرین شهید محمدی بندرعباس

به گزارش سراج24، دکتر محمد تمدن دار با عنوان اینکه تاکنون از سمن خیرین و واریز کمک های نقدی به حساب مجمع خیرین بیمارستان شهید محمدی، تعداد ۶۰ عدد ست پلاسمافرزیس و محلول مورد نیاز تهیه و هزینه‌های درمان بیماران بی بضاعت به ارزش ۶۰۰ میلیون ریال پرداخت شده، گفت: شایسته است که در ایام ماه محرم و صفر، خیرین نذورات خود را نذر شفا و درمان بیماران بی بضاعت کووید-۱۹ کنند.

وی با عنوان اینکه هزینه هر نوبت انجام پلاسما فرز برای بیماران بدحال مبتلا به کووید-۱۹ حدود ۲ میلیون تومان است و هر بیمار بسته به شدت بیماری حداقل باید ۳ تا ۵ نوبت پلاسمافرز شود، گفت: این هزینه در تعهد بیمه‌های درمانگر نبوده و در نتیجه هزینه درمان بیماران بدحال زیاد خواهد شد که در توان خانواده‌های کم بضاعت نخواهد بود.

رییس مجتمع آموزشی، پژوهشی و درمانی پیامبراعظم (ص) همچنین افزود: علی رغم اعلام وزارت بهداشت و درمان در خصوص کمک به موسسات خیریه بیمارستانی، لیکن با توجه به شرایط بحرانی موجود و نیاز مبرم بیماران بدحال به انجام پلاسمافرزیس، شایسته است که خیرین و نیکوکاران استان در این زمینه مساعدت و همکاری بیشتری با مجمع‌های خیرین بیمارستانی داشته باشند.

علی رئوفی، رئیس مجمع خیرین بیمارستان شهید محمدی بندرعباس نیز با اشاره به اینکه در حال حاضر با توجه به بحران مرتبط با کووید-۱۹ اولویت فعلی مجمع خیرین این بیمارستان کمک به تامین هزینه‌های درمان بیماران بی بضاعت کووید-۱۹ است، گفت: تاکنون از ناحیه خیران اقدامات ارزنده‌ای در خصوص تامین تجهیزات پزشکی، سرمایشی و تهیه وسایل حفاظت فردی مدافعان سلامت توسط این مجمع انجام شده است.

وی از عموم مردم و افراد نیکوکار درخواست کرد تا در امر خیر نجات حیات هم نوعان و کمک به توسعه سلامت عمومی، همکاری و مشارکت کنند.

بنابراعلام روابط عمومی مجتمع آموزشی، پژوهشی و درمانی پیامبر اعظم (س)، شماره حساب موسسه خیریه بیمارستان شهید محمدی ۲۷۷۶۷۹۶۴۳ و شماره کارت شماره کارت: ۵۸۹۴۶۳۷۰۰۰۰۷۷۳۲۸ نزد بانک رفاه شعبه شهید محمدی برای واریز کمک‌های مردمی و نذورات حوزه سلامت در نظر گرفته شده است.

اخبار مرتبط

توزیع ۶۰ سبدغذایی بین خانواده‌های زیر پوشش مجمع خیرین سلامت

درمان ناباروری در مراکز درمان دولتی برای بار سوم با تعرفه دولتی

وزیر بهداشت: وجدان‌های بیدار، آگاه و انسان‌های منصف هنوز در دنیا وجود دارند

0 نظر

ارسال نظر

capcha