مراسم سوگواری در سمنان با رعایت کامل شئون بهداشتی برگزار می‌شود

مراسم سوگواری در سمنان با رعایت کامل شئون بهداشتی برگزار می‌شود

به گزارش سراج24، ایرج کارخایی عصر امروز در کمیته پدافند زیستی ستاد مبارزه با کرونا در استان سمنان با تسلیت ایام سوگواری و عزاداری ماه محرم و شهادت اباعبدالله الحسین (ع) و ۷۲ تن از یاران باوفایشان و گرامیداشت یاد و نام دو شهید عزیز، رجایی و باهنر و هفته دولت اظهار کرد: هفته دولت یادآور رشادت، فداکاری و خدمت بدون منت و خالصانه یاران صدیق انقلاب و امام راحل، شهیدان بزرگوار رجایی و باهنر است.

او ادامه داد: شهیدان رجایی و باهنر الگوی برجسته خدمت به مردم و همراه امام راحل و وحدت‌بخش دولت و ملت برای رسیدن به اهداف بلند و توسعه ایران اسلامی بودند؛ کسانی که بی‌وقفه به مردم خدمت‌رسانی کردند و با تلاش و مجاهدت نام و یاد خود را تا ابد در ذهن جامعه زنده نگه داشتند.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان اضافه کرد: هدف اصلی از جلسه هم‌اندیشی، هماهنگی، برنامه‌ریزی و استفاده از نقطه نظرات اعضا برای مقابله با تهدیدات خصوصاً بحث امروز جامعه پیشگیری و مقابله با ویروس منحوس کرونا است.

کارخایی اضافه کرد: ارائه راهکارهایی که می‌تواند موجب همیاری و کمک به کادر درمانی و دانشگاه‌های علوم پزشکی سمنان و شاهرود شود، باید مدنظر قرار گیرد.

او گفت: همراهی، مساعدت و تلاش دستگاه‌های اجرایی، فرمانداری‌ها و شهرداری‌ها در امر مبارزه و پیشگیری، فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی تأثیرگذار است و همچنان باید با تمام ظرفیت‌ها و پتانسیل‌ها در استان برای ریشه‌کنی این بیماری تلاش کرد.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان افزود: با همدلی، هم‌افزایی، همیاری و شناسایی نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت و بهره‌گیری از همه ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها و قابلیت‌ها موجود در دستگاه‌ها، نیروی انتظامی، انتظامی و امنیتی، نیروهای مردمی، جهادی و بسیجی و همراهی شایسته مردم عزیزمان می‌توانیم گام‌های مهم و اساسی در مبارزه با کرونا برداریم.

کارخایی بیان کرد: آنچه مشخص است با توجه به ناشناخته ماندن و تغییر مکرر رفتارهای ویروس کرونا، کارشناسان معتقدند تنها راه مبارزه رعایت مداوم پروتکل‌های بهداشتی توسط عموم مردم با استفاده از ماسک، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و شست‌وشوی مستمر دست‌هاست.

او افزود: در استان سمنان نیز پس از افزایش مجدد آمار مبتلایان، تلاش و رعایت عموم مردم و پیگیری‌های مسؤولان در راستای رسیدن به وضعیت پایدار و باثبات‌تر است که همه برنامه‌ها باید در این راستا باشد.

رئیس کمیته پدافند زیستی ستاد مبارزه با کرونا در استان سمنان گفت: حضور مردم در تشکل‌های جهادی و کمک مؤمنانه و مشارکت در امر فاصله‌گذاری اجتماعی و همکاری بی‌دریغ فرمانداری‌ها، شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و کلیه دستگاه‌های اجرایی در بحث ضدعفونی معابر، تأسیسات و تجهیزات و اماکن پرتردد در شهرها و روستاها از اقدامات مطلوب و مناسب در امر مبارزه با کرونا بوده است.

کارخایی بیان کرد: در ایام سوگواری و عزاداری محرم، مردم عزادار، مؤمن و عاشق ثارالله در خصوص لزوم برگزاری مراسم عزاداری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، شاهدیم مراسم سوگواری با شور حسینی و با رعایت کامل شئون بهداشتی برای حفظ سلامتی عزاداران برگزار می‌شود و امید است در ایام آتی هم با رعایت مسائل بهداشتی خصوصاً در روزهای تعطیل با عدم مسافرت‌ها به پایداری و ثبات بیشتر مبارزه با کرونا کمک کنیم.

او افزود: پیش‌بینی، پیشگیری و ارائه راهکار برای مقابله با بحران‌ها و تهدیدات آینده از اصول پدافند غیرعامل است که منجر به افزایش تاب‌آوری، استمرار خدمات‌رسانی می‌شود. با توجه به فصول پاییز و زمستان و هم‌زمانی شروع آنفلوآنزا و کرونا می‌طلبد برنامه‌ریزی مناسبی در راستای افزایش هماهنگی‌ها، ارزیابی دقیق از وضع موجود و برآورد امکانات و نیروی انسانی برای مقابله با تهدید کرونا پیش‌بینی و اجرایی شود.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان گفت: فصول سرد امسال احتمال شروع هم‌زمان ویروس‌های آنفلوآنزا و کرونا را می‌دهند؛ از این‌رو، برای مقابله با این ‌روند باید سیاست‌ها و راهبردهای خاصی را در پیش گرفت تا از این طریق سیستم بهداشت و درمان و سلامت بتوانند به نحو مؤثر و مناسبی عملکرد و کارایی و مدیریت لازم را داشته باشند.

کارخایی ادامه داد: در این زمینه، استمرار و افزایش برنامه‌های آموزشی و اطلاع‌رسانی در ابعاد مختلف توسط صداوسیما، رسانه‌ها و مطبوعات و استفاده از فضای مجازی همچنان یک اولویت اساسی برای افزایش آگاهی‌های عموم مردم ضروری و مهم است.

او اظهار کرد: توجه جدی به مسائل بهداشتی و حفاظتی منابع آب، ضدعفونی پساب‌های غسالخانه‌ها و جمع‌آوری بهداشتی و حمل‌ونقل زباله‌ها و مراکز بهداشتی و استمرار ضدعفونی هوشمند و هدف‌دار در شهرها و روستاها همچنان باید مستمر و عملیاتی باشد.

رئیس کمیته پدافند زیستی ستاد مبارزه با کرونا در استان سمنان گفت: امید است با افزایش همکاری‌ها و هماهنگی‌ها و همدلی‌ها توسط همه دستگاه‌ها برای کمک به حوزه بهداشت و درمان استان گام‌ها و قدم‌های مؤثری برای پیشگیری و مبارزه با این ویروس برداشته شود.

اخبار مرتبط

برنامه هلال احمر برای واردات ۶۰ میلیون دُز واکسن کرونا طی یک ماه / آغاز برنامه از ۱۰ مهر

جزئیاتی از«قرنطینه هوشمند»اعلام شد

ماجرای خرید و فروش کارت جعلی واکسیناسیون

0 نظر

ارسال نظر

capcha