کاهش جمعیت و افزایش سن ازدواج خطری جدی است

کاهش جمعیت و افزایش سن ازدواج خطری جدی است

به گزارش سراج24، آیت الله محمدرضا ناصری در دیدار اعضای شورای تأمین شهرستان یزد با بیان اینکه کاهش جمعیت در کشور ما یک هشدار بسیار جدی است، اظهار داشت: متأسفانه رویکرد اشتباهی در این زمینه وجود داشت و امروز جمعیت ما به سمت پیر شدن حرکت می‌کند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد بیان کرد: در کنار کاهش جمعیت، افزایش سن ازدواج و بالا رفتن طلاق هم موضوعی است که به جامعه ما ضربه می‌زند و باید برای رفع آن برنامه ریزی دقیقی داشته باشیم.

ناصری افزود: برای رفع این مشکل باید برنامه ریزی دقیق برای فرهنگ سازی و اجرای برنامه‌های فرهنگی و تبیینی برای عموم مردم داشته باشیم تا بتوانیم جلوی این مشکل جدی را بگیریم.

امام جمعه یزد به تأکیدات مکرر رهبر معظم انقلاب نسبت به این چند موضوع اشاره کرد و افزود: مسئولان باید نسبت به کاهش جمعیت و خطراتی که می‌تواند در آینده برای کشور ما داشته باشد حساسیت بیشتری داشته باشند.

وی به تهاجم فرهنگی دشمن اشاره کرد و گفت: دشمن به صورت گسترده به دنبال شبهه افکنی به ویژه در بین جوانان و نوجوانان ما هستند و تلاش دارند که به این وسیله، جوانان ما را از دین و ارزش‌های نظام دور کنند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد پاسخ دادن به شبهات مطرح شده از سوی دشمن را ضروری دانست و گفت: باید جوانان و نوجوانان را بیش از پیش با ارزش‌های نظام اسلامی آشنا کنیم.

ناصری به مراسم‌های عزاداری اشاره کرد و افزود: در مراسم‌های عزاداری حتماً باید دستورالعمل‌های بهداشتی به صورت کامل رعایت شود و به ویژه همه شرکت کنندگان علاوه بر اینکه با فاصله از یکدیگر می‌نشینند، ماسک هم بزنند تا جلوی شیوع کرونا گرفته شود.

اخبار مرتبط

سن ازدواج دختران در کشور به مرز ۳۰ سال رسیده است

0 نظر

ارسال نظر

capcha