کمک مومنانه 15 میلیارد ریالی سمن‌های گلستان به نیازمندان

کمک مومنانه 15 میلیارد ریالی سمن‌های گلستان به نیازمندان

به گزارش سراج24، حسن محمدی بعد از ظهر امروز در مراسم توزیع 10 هزار بسته غذایی، بهداشتی و تحصیلی بین نیازمندان استان گلستان با محوریت پویش «همدلی محرم» در مصلی وحدت گرگان اظهار کرد: با همت و اهتمام سمن‌های استان گلستان که همچون ستاره درخشانی در خدمت و ایثار به نیازمندان پیشگام هستند امروز در راستای کمک مومنانه همچون خورشید درخشان در همگرایی، نوع‌دوستی، تلاش و ایثار در عرصه خدمت و کمک به مستمندان می‌درخشند.

وی تصریح کرد: بیش از 10 هزار بسته غذایی، بهداشتی و تحصیلی به ارزش بالغ بر 15 میلیارد ریال در قالب کمک مومنانه تهیه و بین نیازمندان آماده توزیع است که سازمان‌های مردم نهاد به شکل متمرکز با هم‎افزایی مثال زدنی توانستند گوشه‌ای از مشکلات مردمی که بر اثر ویروس کرونا درگیر مسائل اقتصادی شدند را برطرف کنند.

نماینده تشکل‌های غیردولتی شورای توسعه و حمایت سازمان‌های مردم نهاد استان گلستان این حرکت منسجم در انجام کمک مومنانه را به فال نیک گرفت و افزود: اولین باری است که با تعامل سمن‌های استان به شکل متمرکز و با همدلی وصف ناشدنی مانور خدمت و ایثار را ارائه کردیم تا الگویی برای سمن‌های مردم نهاد سایر استان‌های کشور شود.

محمدی با تاکید بر اینکه گستره این خدمات «کمک مومنانه» به سراسر استان گلستان خواهد رسید، ابراز کرد: مردم حاشیه شهرها و نقاط محروم از کمک مومنانه برخوردار می‌شوند.

وی گفت: بالغ بر یک ماه اداره کل امور اجتماعی استانداری به صورت شبانه‌روزی درگیر این موضوع بودند تا انسجام عملیاتی اتفاق بیفتد که امیدواریم این سیر خدمت همچنان تداوم ژیدا کند تا در هر فصل بتوانیم این مهم را برای محرومان استان رقم بزنیم.

به گزارش فارس؛ در مدت 6 ماهه امسال مجوز 101 سمن در استانداری ثبت و صادر شد، تعداد 43 سمن دارای مجوز از فرمانداری، 209 موسسه دارای مجوز از بهزیستی، 69 سمن دارای مجوز از ورزش و جوانان، 55 سمن دارای مجوزاز فرهنگ و ارشاد اسلامی و تعداد 2 هزار و 278 هیئت و تشکل از تبلیغات اسلامی در سطح استان فعالیت می‌کنند.

اخبار مرتبط

کمک 300 میلیارد تومانی ستاد اجرایی به نیازمندان در هرمزگان

اهدای چهار میلیارد تومان «نذورات حسینی» به نیازمندان

توزیع 110 بسته معیشتی میان نیازمندان بندرعباسی توسط سپاه

0 نظر

ارسال نظر

capcha