پیشنهاد مطالعه کتاب؛

«تا قاف کرامت» تحقیقی پیرامون حجاب، عفاف و شخصیت زن

«تا قاف کرامت» تحقیقی پیرامون حجاب، عفاف و شخصیت زن

به گزارش سراج24، امروزه در بسیاری از کشورهایی که داعیه دفاع از حقوق بشر به‌ویژه حمایت از زن را دارند، او را برای پست‌ترین احساس مرد و برای اشباع دانی‌ترین نیاز او آراسته‌اند. این یعنی سقوط، انحطاط و روسیاهی، بلکه شکست و فروپاشی و در حقیقت وحشتناک‌ترین و زشت‌ترین چهره از مردسالاری.

جهان اسلام به‌خصوص محافل روشنفکری دین باید در برابر این جنایت قامت راست کرده و نقش تاریخی خود را ایفا نماید؛ حوزه‌های علوم دینی در سراسر جهان اسلام وظیفه دارند با تکیه بر فرهنگ و معارف قرآنی اسلامی این سیستم را از ساحت زن بزدایند. اسلام در برابر مکاتب دنیا منطق متین، متقن و مهمی برای ارائه دارد.

کتاب «تا قاف کرامت» شامل تحقیقی است پیرامون حجاب، عفاف و شخصیت زن که در چهار محور از کرامت زن دفاع می‌کند.

محور اول بیان آثار تعریف شخصیت زن به فریبایی است، در این خصوص ۱۰ فاجعه بزرگ از متن زندگی صاحبان اندیشه‌ای که زن را جز با فریبایی به رسمیت نمی‌شناسد بیان گردیده است، 10 فاجعه‌ای که بدون تردید هر یک از آن‌ها در انهدام یک فکر، تمدن، فرهنگ و مدنیت کافی است.

در محور دوم به رابطه آرمانی بین دو جنس پرداخته می‌شود، عقلانیت ارکان این رابطه آرمانی نه فقط با ادله و براهین بلکه با ملموسات زندگی صاحبان اندیشه‌ای که رابطه‌ای آرمانی در نفی حساسیت با برهنگی می‌دانند، ‌بیان‌ می‌گردد.

در محور سوم و چهارم، اولویت اول در نقش زن بیان و مبرهن می‌شود و قدسیت عنوان مادری در آن چنان تبیین می‌گردد که هیچ نقشی بدیلی یارای حرکت به این قله یا طرح شدن در ردیف آن را پیدا نمی‌کند و در انتها به راز و رمز حساسیت جنون‌آمیز کشورهای لائیک و سکولار در برابر زن مسلمان محجبه پرداخته می‌شود.

در این کتاب با آخرین موقعیت جهانی حجاب و با کنش و واکنش مخالفین آن مخصوصاً در جوامع غربی آشنا می‌شویم و از مجموع نگرانی‌های شدید، سخنان بسیار شنیدنی مسوولین عالی رتبه آن‌ها در خصوص حجاب و از وضع جریمه و مالیات و اخراج و محکومیت زن محجبه از مناصب مسؤولیت‌ها و از تمکن‌های اجتماعی و توانمندی‌های عمومی و از تصمیمات عجولانه و کودکانه و مخالفت با حقوق اساسی و اولیه انسان‌ها حتی در قانون اساسی اروپا می فهمیم که کارکرد اجتماعی دین در قالب حجاب اولاً و ارائه الگوی برتر ثانیاً، برای آن‌ها مساوی با مرگ لائیسیته است.

بدون تردید دختران جوان جامعه ما با وقوف به مباحث تجربی و عقلانی و اخبار آفاق در خصوص حجاب که در این مجموعه مطرح گردیده لزوم حریم را نه از سر ناچاری و قانون و الزام، بلکه از سر شرف و کرامت برای خود لازم دانسته و با تحمس و تصلب تمام از دفاع می نماید.

تا قاف کرامت به تألیف آیت‌الله دکتر سیدحسن عاملی، از انتشارات خط هشت اردبیل است که سومین نوبت چاپ آن با موضوع حجاب در سال ۱۳۹۴ منتشر شده و مطالعه آن برای تمام دختران جوان میهن عزیزمان توصیه می‌شود.

اخبار مرتبط

«سنگر علاف‌ها»؛ نگاهی جدید به حوادث جنگ تحمیلی

تراژدی عدم حمایت از چاپ کتاب‌های دفاع مقدس

ترجمه کتابی با موضوع پیامبر(ص) به فرانسه و انگلیسی همزمان با اهانت به نبی‌اکرم

0 نظر

ارسال نظر

capcha