حرکت دسته‌های عزاداری در گرمدره ممنوع شد

حرکت دسته‌های عزاداری در گرمدره ممنوع شد

به گزارش سراج24، حجت الاسلام محمدرضا حجازی نیا، امام جمعه شهر گرمدره، در خصوص برگزاری عزاداری ایام محرم و در شرایط کرونایی، گفت: با توجه به خواست مقام معظم رهبری همه ما مطیع شرایط ترسیمی ستاد ملی کرونا هستیم و عزداری امسال با توجه به ضوابط تعیین شده به بهترین شکل ممکن در حال برگزاری است و تمام مسؤولین مساجد و هیأت‌ها همه امکانات را برای تحقق این مهم بسیج کرده اند.

وی ادامه داد: قبل از ایام محرم در جلسه ای که با ائمه مساجد و مسؤولان هیأت‌ها داشته ایم و مقرر شد در راستای حفظ سلامت مردم در ایام عزاداری امام حسین (ع) تمام توان و تلاش خود را به کار بگیریم، و در کنار تحقق این امر عزاداری سالار شهیدان به قوت خود باقی است و برگزار خواهد شد.

حجازی نیا بیان کرد: برای تحقق ضوابط تاکید شد که باید فاصله‌های اجتماعی در تمامی مساجد رعایت بشود و همه باید با ماسک حضور پیدا کنند. برای حفظ هر چه بهتر قوانین تونل ضد عفونی بر ورودی مصلی گرمدره مستقر شده و همه باید از این تونل عبور کنند.

امام جمعه گرمدره با بیان اینکه قبل از ورود به مصلی هم تب سنجی از عزاداران انجام می‌شود، ادامه داد: به کمک شهرداری برای مساجد تعدادی ماسک تهیه شده است. همچنین به ائمه جمعه و مداحان تذکر داده شده که از طولانی شدن منبر و مداحی جلوگیری کنند تا مراسم در همان زمان مشخص و مصوب ستاد ملی به اتمام برسد.

وی در خصوص نحوه طبخ و توزیع غذای نذری در تاسوعا و عاشورای حسینی، گفت: هرگونه طبخ و توزیع غذا در عزاداری‌ها ممنوع اعلام شده است و اعلام شده افرادی که نذری دارند باید به صورت مواد اولیه و یا به صورت وجه نقد به هیئات کمک کنند تا بتوانیم پس جمع کردن نذورات آنها را صورت خشکبار و در طرح کمک های مومنانه و به نیت امام حسین(ع)در بین مستمندان شهر توزیع کنیم. برای ذبح و قربانی کردن گوسفند هم همین منوال وجود خواهد داشت.

این مقام مسؤول در خصوص عزاداری در سایه کرونا ویروس، گفت: توانسته ایم که هیأت‌ها را به صورت مجازی و آنلاین از طریق صفحه اینستاگرام پخش کنیم و مورد استقبال هم قرار گرفته است. و همچنین به کمک هیأت فاطمیون گرمدره، هیأت سیار راه اندازی شده است و به صورت محله به محله و با اطلاع قبلی عزاداری را در محله‌های شهر انجام می‌دهد.

وی در خصوص مراسم تاسوعا و عاشورا گفت: به هیچ وجه دسته روی در روزهای تاسوعا و عاشورا نخواهیم داشت و به نیروی انتظامی هم اعلام شده که با متخلفین مقابله کنند. برای حفظ سلامتی شهر و مردم، تمام مراسم در مساجد و هیأت‌ها و با ضوابطی که ترسیم شده انجام خواهد شد.

اخبار مرتبط

مشکلات جانبازان دست‌ به دست می‌شود/کرونا نگیریم از نبود دارو می‌میریم

کمک‌رسانی ۳ گروه جهادی دانشجویی به بیمارستان‌ها

وضعیت داروی منتسب به امام کاظم(ع) برای درمان کرونا

0 نظر

ارسال نظر

capcha