اجرای پویش هر کوچه یک حسینیه در جهرم+عکس

اجرای پویش هر کوچه یک حسینیه در جهرم+عکس

به گزارش سراج24، امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا، عزادرای محرم نسبت به گذشته متفاوت بود  و یکی از تفاوت‌ها برگزاری مراسم روضه در کوچه‌ها و محلات سطح شهر است.

  در همین راستا هیئت حضرت رقیه(س) با همکاری مرکز رسانه ای سرو  با حضور در کوچه‌های شهر جهرم و درب منازل شهدا اقدام به برپایی روضه کرده است. روز گذشته، این مجلس روضه در کوچه "سردار شهید علی‌اکبر رحمانیان" برگزار شد.

مسئول هیئت حضرت رقیه(س) در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در جهرم اظهار داشت: با توجه به اینکه امسال در شرایط خاصی به سر می‌بریم، با توجه به توصیه پزشکان و مسئولان مبنی بر عدم حضور افراد مسن در تجمع‌ها، خانواده شهدا توفیق حضور در مراسم مذهبی را ندارند.

 هادی تراب‌فرد افزود: برای این که خانواده شهدا هم فیض ببرند و قلب آنها تسکین پیدا کند این مراسم را در کوچه‌ مقابل درب منازل شهدا برگزار می‌کنیم.

مسئول هیئت حضرت رقیه(س) یکی دیگر از اهداف این برنامه را زنده کردن نام و یاد شهدا در آن محلات و کوچه‌ها عنوان کرد و گفت: برنامه هر کوچه یک حسینیه را هر دو روز یک بار در کوچه‌های و محلات مختلف اطراف هیئت برگزار می‌کنیم.

تراب‌فرد با بیان اینکه امسال هیئت هم با شرایط خاص و رعایت پروتکل‌های بهداشتی رعایت می‌شود، بیان کرد: به دلیل شرایط خاص ویروس کرونا، در قبل و بعد از برگزاری مراسم در هیئت ضدعفونی و توزیع ماسک صورت می‌گیرد و مراسم هم در محیط باز و با فاصله یک و نیم متری برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

ازدواج و هفت‌خان تشریفات/ کرونا به یاری زوج‌های جوان شتافت

ماهی قرمز عامل انتقال کرونا نیست اما مراقب باشید

آیا داخل خانه هم باید ماسک بزنیم؟!

0 نظر

ارسال نظر

capcha