لزوم نظارت بر عملکرد شورای امر به معروف در ادارات

لزوم نظارت بر عملکرد شورای امر به معروف در ادارات

به گزارش سراج24، آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی عصر امروز در شورای ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان، با بیان اینکه یکی از موضوعات مهم در امر به معروف، اصلاح کانون‌های قدرت است، اظهار کرد: تا زمانی که مسئولان یک کشور اصلاح نشوند امر به معروف‌هایی که در بستر اجتماعی ایجاد می‌شود فایده چندانی نخواهد داشت.

وی برجستگی اصلی امر به معروف را اصلاح ساختار سیاسی در جامعه دانست و با تأکید بر لزوم همراهی تمام مسئولان در احیای امر به معروف گفت: امروز نیازمند ترویج فرهنگ امر به معروف در تمام ارکان جامعه هستیم.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با اشاره به اینکه باید روحیه امر به معروف را در بین مردم زنده کنیم تأکید کرد: همه باید نسبت به نفی منکر و احیای امر به معروف حساس باشند.

وی با بیان اینکه امر به معروف را نباید تنها در حجاب خلاصه کرد گفت: رویکرد جدید ستاد امر به معروف در این است که با ایجاد دغدغه مندی عمومی به دنبال یارگیری از مردم باشیم و از بی‌تفاوتی آنها نسبت به مسائل ممانعت کنیم.

شعبانی با طرح این سوال که آیا شورای امر به معروف در ادارات به معنای واقعی کلمه به دنبال احیا امر به معروف در جامعه هستند؟ بر لزوم نظارت بر عملکرد این شورا در ادارات تأکید کرد.

وی با بیان اینکه ستاد امر به معروف به دنبال ایجاد مطالبه گری عمومی در بین مردم است افزود: نباید فراموش کنیم که فعالیت های ستاد خارج از قانون نخواهد بود و تنها اجرای قانون مصوب را مطالبه خواهیم کرد.

اخبار مرتبط

امر به معروف ونهی از منکر به یک قوم یا مذهب اختصاص ندارد

ستاد امر به معروف کردستان توسط مردم پشتیبانی می‌شود

ترک امر به معروف موجب نزول بلا می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha