780 هیئت عزاداری در سامانه بیرق ثبت نام کردند

780 هیئت عزاداری در سامانه بیرق ثبت نام کردند

به گزارش سراج24، حجت الاسلام جواد زهرایی، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان، در جلسۀ ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا که ظهر امروز در سالن جلسات معاونت سیاسی و امنیتی استانداری قزوین برگزار شد، عنوان کرد: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و با توجه به دغدغه هیئت‌ها و مردم عزادار، پروتکل‌های بهداشتی در مراسم عزاداری به خوبی رعایت شده است.

وی عنوان کرد: در بحث جانمایی هیئت‌ها موضوعاتی خردی وجود داشت اما ما مشکلات جدی نداشتیم و این موضوع خیلی خوب مدیریت شد.

زهرایی با اشاره به رعایت دقیق موازین بهداشتی در هیئت‌های عزاداری عنوان کرد: مواردی که ابلاغ شده بود عموماً توسط هیئت‌ها و عزاداران رعایت شد، گرچه در موارد معدود گزارش‌هایی نیز داشتیم که پیگیری کردیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین اظهار کرد: از ۸٠٠ هیئتی که ما پیش‌بینی می‌کردیم در ایام محرم مراسم برگزار کنند، ۷۸٠ هیئت در سامانۀ بیرق ثبت نام کردند که این خیلی آمار خوبی بود.

این مسؤول با اشاره به بازدیدهای مستمر از هیئت‌های عزاداری توسط مدیرکل و مسؤولان سازمان تبلیغات اسلامی عنوان کرد: هیت‌هایی که سرزده مورد بازدید قرار گرفتند، همگی دستورالعمل‌های ستاد کرونا را رعایت کرده بودند و اگر هم در مواردی تذکری نیاز بود ابلاغ شد.

زهرایی فضای عمومی قزوین در موضوع محرم و عاشورا را فضایی بسیار خوب و معنوی خواند و عنوان کرد: در جهت برگزاری درست و همراه با رعایت پروتکل‌های هیئت‌های عزاداری، همراهی خوبی از سوی مردم و هیئت‌ها شاهد هستیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی با اشاره به تصمیم ستادملی محرم برای برگزاری مراسم روز عاشورا عنوان کرد: پیشنهاد شده تا هیئت‌هایی با وسعت بزرگ‌تر در شهرها برای روز عاشورا برگزار شود، البته این به معنای تجمع نیست و می‌توان برنامه‌ریزی کرد تا در یک فضای باز و وسیع در یک محوطۀ باز، با رعایت کامل پروتکل‌ها، مراسمی برگزار کرد و فاصلۀ اجتماعی را هم رعایت کرد.

وی برگزاری هیئت عزاداری وسیع مانند آنچه که در محوطۀ دانشگاه افسری امام علی(ع) تهران برگزار می‌شود را مثال زده و اظهار کرد: در شب‌های گذشته هیئت‌ها نشان دادند که می‌توانند با رعایت پروتکل‌ها یک مراسم خوب و آبرومند برگزار کنند و برای برگزاری هیئت بزرگ‌تر در عاشورا مشکلی وجود ندارد.

اخبار مرتبط

فضای شهرها اربعینی شود

برنامه ۶ مداح سرشناس در سوگ امام سجاد(ع)

مراسم عزاداری هیئت فاطمیون در دهه سوم محرم

0 نظر

ارسال نظر

capcha