برنامه‌های حرم حضرت معصومه (س) در تاسوعا و عاشورای حسینی

برنامه‌های حرم حضرت معصومه (س) در تاسوعا و عاشورای حسینی

به گزارش سراج24، مراسم عزاداری تاسوعا و عاشورای حسینی در حرم حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها برگزار می‌شود.

مراسم شب تاسوعا و عاشورا بعد از نماز مغرب و عشا با سخنرانی حجت‌الاسلام میرباقری و مدیحه‌سرایی حسن شالبافان برگزار می‌شود.

همچنین مراسم ظهر روز تاسوعا بعد از نماز ظهر و عصر با سخنرانی حجت‌الاسلام ناصر رفیعی مداحی رضا ایزدی برگزار می‌شود. همچنین زیارت ناحیه مقدسه توسط سید‌علی حسینی‌نژاد در عصر روز تاسوعا قرائت می‌شود.

این مراسم در ظهر روز عاشورا بعد از نماز ظهر و عصر با مقتل‌خوانی حجت‌الاسلام دارستانی و حجت‌الاسلام صادقی واعظ پی‌گیری و پس از از آیین مقتل‌خوانی سید‌علی حسینی‌نژاد به مداحی پردازد، همچنین حجت‌الاسلام شهیدی عصر روز عاشورا زیارت ناحیه مقدسه را قرائت می‌کند.

بنابراین گزارش مراسم احیای شب عاشورا از ساعت ۲۴ این شب با تلاوت قرآن کریم و ترتیل‌خوانی سوره یس با حضور قاریان ممتاز و بین‌المللی آغاز و در ادامه جواد برزگر زیارت عاشورا را قرائت می‌کند، همچنین سخنران مراسم احیای شب عاشورا حجت‌الاسلام خورشیدی و مداح این برنامه حسین حقی است.

این برنامه به دلیل شیوع کرونا بدون حضور عزاداران برگزار می‌شود، البته صوت مراسم در صحن‌ها پخش و زائران و مجاوران حضرت معصومه (س) می‌توانند باحضور در صحن‌های حرم مطهر از آن بهره ببرند. همچنین تصاویر مراسم از نمایشگر‌های حرم پخش می‌شود.

این مراسم از رسانه ملی و همچنین صفحات آستان در فضای مجازی به صورت زنده پخش می‌شود.

اخبار مرتبط

گرداننده سایت قمار در سمنان دستگیر شد

هزینه ۲۰ میلیون تومانی بیماران فاقد دفترچه بیمه در قم صحت ندارد

توزیع غذای نذری بین بیماران کرونایی

0 نظر

ارسال نظر

capcha