کمک مومنانه در گام دوم؛

از جمع‌آوری ۱۸ میلیارد کمک مردمی تا توزیع ۹۳ سری جهیزیه

از جمع‌آوری ۱۸ میلیارد کمک مردمی تا توزیع ۹۳ سری جهیزیه

به گزارش سراج24، سردار علی قاسمی ظهر امروز در مراسم آغاز توزیع مرحله دوم از گام دوم نهضت کمک مومنانه در خراسان‌جنوبی اظهار داشت: در راستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری مرحله دوم از گام دوم رزمایش نهضت کمک مومنانه با رویکرد احسان و تعاون و با رمز « لبیک یا حسین (ع) آغاز شد.

وی بیان داشت: گام دوم نهضت کمک مومنانه شامل سه مرحله است که مرحله نخست آن در دهه امامت و ولایت برگزار شد و مراحل بعدی آن در دهه اول محرم و دهه آخر صفر برگزار می‌شود.

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌جنوبی از تهیه و توزیع ۴۴ هزار و ۱۶۹ بسته معیشتی در این مرحله از گام دوم نهضت کمک مومنانه در استان خبر داد و افزود: از این تعداد ۱۷ هزار و ۶۵۱ بسته توسط سپاه استان، ۱۶ هزار و ۳۲۴ بسته به همت کمیته امداد، سه هزار و ۱۷۵بسته اوقاف و امور خیریه، سه هزار بسته بنیاد علوی، یک هزار و ۵۰ بسته بهزیستی، ۳۰۰ بسته خیریه امام علی(ع)، ۵۰۰ بسته مرکز مرزبانی، ۵۶۹ بسته نیروی انتظامی، ۳۰ بسته مرکز آموزش مرزبانی، یک هزار و ۵۰۰ بسته تیپ مردم‌پایه سپاه و ۷۰ بسته هلال‌احمر آماده و توزیع می‌شود.

قاسمی از توزیع ۹۳ سری جهیزیه با همکاری کمیته امداد و سپاه استان در این مرحله از نهضت کمک مومنانه خبر داد و تبیین کرد: همچنین طی این مرحله چهار هزار و ۶۴ بسته پوشاک و کفش و دو هزار و ۴۱۲ کارت هدیه بین نیازمندان و آسیب‌دیدگان از کرونا توزیع می‌شود.

وی ادامه داد: ۴۳۹ هزار و ۵۲۵ پرس غذای گرم، ۱۳ هزار و ۸۴۵ کیلوگرم گوشت گوسفندی و ۱۴ هزار و ۷۵۰ بسته نان نیز از دیگر اقلامی است که در این مرحله از نهضت کمک مومنانه در سطح استان توزیع می‌شود.

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌جنوبی از توزیع ۵۵۹ فقره تسهیلات قرض‌الحسنه بین نیازمندان و اقشار آسیب‌دیده در مرحله دوم رزمایش کمک مومنانه خبر داد و تصریح کرد:۳۲ هزار و ۵۱۵ بسته لوازم‌التحریر تهیه شده و بین دانش‌آموزان نیازمند توزیع خواهد شد.

قاسمی با اشاره به اینکه تاکنون در مرحله دوم گام دوم کمک مونانه در استان ۱۸ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان کمک برای تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی و تحصیلی جمع‌آوری شده، خاطرنشان کرد: جمع‌آوری کمک ‌های مومنانه توسط نهادها ادامه دارد و در مرکز استان هماهنگ و برابر سامانه کمیته امداد توزیع می‌شود.

اخبار مرتبط

اهدای ۲۰۰۰ بسته لوازم‌التحریر به دانش‌آموزان اصفهانی

مسجدی که پناه محرومان شد

نماز جمعه فردا در اراک و ۳۱ شهر استان مرکزی اقامه می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha