خاطرات مدافعان سلامت ثبت و ضبط شود

 خاطرات مدافعان سلامت ثبت و ضبط شود

به گزارش سراج24، آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد ۵ شهریورماه در مراسم تجلیل از کادر درمان اظهار کرد: در ایام شیوع کرونا کادر درمان و پزشکان و پرستاران ایثاری ماندگار و بی‌مانند از خود به یادگار گذاشتند و یکی از افتخارات ما این است که سیره ائمه ما به کمال رسیدن انسان‌ها و خدمت به خلق هرچند با فدا کردن جان خودشان بوده و امروز هم کادر درمان ما با بهره‌گیری از همین سیره و روحیه در برابر کرونا ایستادگی کرده است.

ناصری یزدی ادامه داد: در ایام شیوع کرونا با توجه به اینکه ایران پیش از آمریکا مبتلا شده بود، آمریکایی‌ها می‌خواستند از وضعیت به وجود آمده به نفع خود سوء استفاده کنند و زمینه‌ای به وجود آورند که ایران را ناتوان در برابر این ویروس معرفی کنند.

امام جمعه یزد با اشاره به اینکه آمریکا حتی جلوی وارد شدن موارد بهداشتی و درمانی به ایران را گرفتند گفت: این در حالی است که ایران در تمام عرصه‌ها توانست حماسه مبارزه با کرونا خلق کند و آمریکایی‌ها خود به مشکل و منجلاب شدیدی فرو رفتند.

وی افزود: این‌ها همه به دلیل آن است که ملت ایران و کادر درمانی ما همه پیرو اهل بیت هستند و از سیره و منش آن بزرگواران در زندگی و کار خود سرمشق گرفته‌اند.

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد بر ضرورت ثبت خاطرات مدافعان سلامت در کشور تاکید کرد و افزود: باید همه خاطرات این دوران ثبت شود و برای آیندگان بماند چرا که این ایثار هم به مانند دوران هشت سال دفاع مقدس در هیچ کجای دنیا نمونه ندارد.

همدلی؛ بزرگترین دستاورد در ایام شیوع کرونا

سیدجلیل میرمحمدی، نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم اظهار کرد: در ایام شیوع کرونا، اتفاق بسیار خوبی در کشور و به ویژه استان یزد رخ داد که آن همدلی و همراهی مثال‌زدنی بود.

وی اظهار امیدواری کرد: علاوه بر تداوم روحیه همدلی و همراهی در ادامه راه مبارزه با ویروس کرونا، از تجربه آن هم برای دیگر عرصه‌های کشور نهایت استفاده را ببریم.

محمدرضا میرجلیلی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی یزد نیز از کسب رتبه نخست پزشک به تعداد جمعیت در کشور خبر داد و عنوان کرد: این دستاورد به همین سادگی به دست نیامده و سرمایه بزرگی است که در این ۴۰ سال کسب شده است.

میرجلیلی از افتتاح و بهره برداری قریب به یک هزار تخت بیمارستانی در یزد در یک سال پیش رو خبر داد و گفت: همین سرمایه در ایام کرونا به استان و کشور کمک شایانی کرد و زمانی که در دنیا تخت آی سی یو و ویژه کم بود، ما کمترین معطلی را داشتیم و خدمات بسیار خوبی به مردم ارائه کردیم.

اخبار مرتبط

اختصاصی|کتاب نعمت‌جان رونمایی شد

کتاب بیانات امام خمینی(ره) در دوران دفاع مقدس رونمایی شد

محصولات و کالاهای فرهنگی اسباب‌بازی از کتاب هم تاثیرگذارتر است

0 نظر

ارسال نظر

capcha