اجرای طرح خادمیاران حسینی در هیئات بزرگ مذهبی قم

اجرای طرح خادمیاران حسینی در هیئات بزرگ مذهبی قم

به گزارش سراج24، خادمیاران حسینی عنوان طرحی است که از ابتدای ماه محرم، توسط دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی استان قم و با همکاری نهادهای انقلابی از جمله بسیج دانشجویی و نهاد رهبری در این دانشگاه، در راستای همکاری با هیأت‌های مذهبی استان برای ارتقای سطح سلامت و نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی راه‌اندازی شد.
در این طرح که با مشارکت بیش از 100 نفر از دانشجویان فعال فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی قم در حال اجراست پس از نیازسنجی و هماهنگی با هیئات مذهبی بزرگ استان، دانشجویان داوطلب در قالب تیم‌های 10 الی 15 نفره به صورت مجزا برای برادران و خواهران ساماندهی شده و در ورودی‌های هیأت‌ها استقرار یافته‌اند.
خادمیاران حسینی در این طرح تب‌سنجی عزاداران حسینی در محل ورودی‌ها، ضدعفونی کردن دست‌های عزاداران با اسپرهای مخصوص ضدعفونی، کنترل و تذکر به عزاداران برای استفاده از ماسک و اهدای ماسک به افرادی که ماسک ندارند و همچنین نظارت بر رعایت صحیح فاصله اجتماعی در طول مدت عزاداری را دنبال می‌کنند.
برای اجرای این طرح بیش از 20 هزار ماسک و حدود صد لیتر مواد ضدعفونی به صورت خودجوش توسط دانشجویان و با استفاده از کمک‌های مردمی تهیه شده است.
لازم به ذکر است که این طرح از شب اول محرم آغاز شده و تا پایان دهه اول محرم ادامه  خواهد داشت.

اخبار مرتبط

گرداننده سایت قمار در سمنان دستگیر شد

هزینه ۲۰ میلیون تومانی بیماران فاقد دفترچه بیمه در قم صحت ندارد

توزیع غذای نذری بین بیماران کرونایی

0 نظر

ارسال نظر

capcha