برگزاری مراسم روضه‌خوانی خانگی توسط ۳۰ طلبه بابلسری

برگزاری مراسم روضه‌خوانی خانگی توسط ۳۰ طلبه بابلسری

به گزارش سراج24، برخی حوادث و اتفاقات بر خلاف آنچه که می‌اندیشیم فرصتی است تا به گذشته برگردیم و رسم و آداب دیرینه خود را احیا کنیم، در سال‌های گذشته با برپایی هیأت‌های بزرگ، تکایای و روضه‌های خانگی رو به فراموشی سپرده شد.

با شروع ویروس کرونا و سایه شوم بیماری آن در میان مردم و جامعه و فرا رسیدن ایام عزاداری ماه محرم، در جهت رعایت مسائل بهداشتی و خودداری از حضور در تجمعات فرصتی شده تا روضه‌های خانگی در منازل مردم احیا شود و هر عزادار حسینی خانه‌اش را به یک حسینه تبدیل کند.

روضه‌های خانگی یکی از قدیمی‌ترین آداب عزاداری در میان مردم ایران است که در گذشته از اهمیت خاصی نزد عاشقان حسینی برخوردار بوده است که به ساده‌ترین شکل ممکن در منازل برگزار می‌شد.

با فرار رسیدن ایام سوگواری سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و با توجه به محدودیت‌های پروتکل‌های بهداشتی در جهت برگزاری مراسم‌های عزاداری، گروه فرهنگی تبلیغی بقیه‌الله شهرستان بابلسر اقدام به برگزاری روضه‌خوانی خانگی در شهر بابلسر کرده است. این مراسم توسط ۳۰ طلبه جوان به مدت زمان ۱۵ دقیقه با بیان احادیث و روضه‌خوانی در منازل شهروندان بابلسر و اماکن پرتردد این شهر به صورت رایگان برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

بدرقه شهید «محمد زارع جوشقانی»

کرونا شور را کم کرد؛ اما شعور عزاداران را به نمایش گذاشت

تهیه 50 هزار بسته گوشت، توسط مسجدی ها برای نیازمندان

0 نظر

ارسال نظر

capcha