امسال مراسم دسته‌روی حسینیه اعظم زنجان برگزار نمی‌شود

امسال مراسم دسته‌روی حسینیه اعظم زنجان برگزار نمی‌شود

به گزارش سراج24، فاطمه کرباسی اظهار کرد: هر ساله در روز هشتم محرم و همزمان با شب تاسوعای حسینی و در مقام احترام به اسطوره وفا و ادب حضرت ابوالفضل (ع)، دسته حسینیه زنجان جلوه ویژه‌ای به شور و شعور حسینی در زنجان می‌داد ولی امسال مردم زنجان و تمام آزادی خواهان با توجه به شرایط ویژه کرونایی و ضرورت رعایت موارد بهداشتی با نصب پرچم‌های سیاه به سردر منازل خود هر خانه را یک حسینیه و هر خانواده را یک هیات خواهند کرد.

وی افزود: مردم نجیب و مهمان‌نواز زنجان که امسال محروم از میزبانی شیفتگان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و برادر علمدارش شدند امیدوارند مردم کشور عزیز و محب اهل بیت، با اجرایی کردن هر خانه، یک حسینیه و هر خانواده یک هیات، محرمی بی‌نظیر را در تاریخ ایران ثبت کنند.

رئیس کمیته اطلاع رسانی ستاد برگزاری مراسم سوگواری سید و سالار شهیدان با بیان این که امسال مردم ایران با تبعیت از فرمایش مقام معظم رهبری تمام دستورات بهداشتی را رعایت خواهند کرد، افزود: امسال روح حسینیه در ایران حاکم خواهد شد و تمام ایرانیان در یوم‌العباس یکپارچه و یک صدا با نوای یا عباس(ع) ایران را سراپا عاشق اهل بیت اعلام خواهند کرد.

وی درباره برآورد نذر مردم ایران گفت: در روزهای سخت کرونا و با هدف تسهیل ادای نذر عزاداران حسینی سراسر کشور طرح نیابتی درحال اجراست و بنا به اعلام هیأت امنای حسینیه اعظم این طرح پنجمین سال متوالی است که اجرا می‌شود.

کرباسی گفت: امسال به دلیل اینکه اجتماع بزرگ حسینیه اعظم زنجان برگزار نخواهد شد همه عاشقان اباعبدالله می‌توانند در طرح کمک مومنانه نذورات خود را به صورت نیابتی ادا کنند.
رئیس کمیته اطلاع رسانی ستاد برگزاری مراسم سوگواری سید و سالار شهیدان افزود: حسب اعلام هیأت امنای حسینیه اعظم عاشقان امام حسین (ع) در هرکجا که باشند می‌توانند برای انجام نذر نیابتی مبلغ مورد نظر خود را به شماره کارت نذورات فرهنگی حسینیه اعظم زنجان واریز کرده و برای هماهنگی بیشتر با شماره تلفن ۳۳۳۲۳۰۳۰ با پیش مشاره ۰۲۴ تماس بگیرند.

گفتنی است، شماره حساب طرح نیابتی ۳۱۲۳ – ۷۰۵۳ – ۹۹۷۸ – ۶۰۳۷ است و پس از پرداخت باید فیش واریز به همراه مشخصات کامل نذردهنده، نشانی پستی، شماره تماس و نیت نذرکننده (ذبح یا فروش و هزینه در مسجد) به نشانی زنجان مسجد حسینیه اعظم ارسال شود و یا عکس قبض به شماره ۰۹۱۲۲۴۲۹۵۰۱ از طریق شبکه‌های اجتماعی ارسال شود که بلافاصله پس از اعلام فرد متقاضی، نذر نیابتی در حسینیه اعظم زنجان طبق خواسته فرد، ادا می‌شود.

دسته زینبیه اعظم زنجان نیز همچون دسته حسینیه با نوای یا حضرت زینب(س) در سراسر ایران طنین خواهد کرد و مردم ایران و عاشقان آن حضرت در این روز نسبت به کمک به همنوعان خود اقدام خواهند کرد.

اخبار مرتبط

واکسیناسیون به ایستگاه رانندگان تاکسی رسید

رهبر معظم انقلاب نوبت دوم واکسن ایرانی کرونا را دریافت کردند

تعطیلی ۶ روزه تهران شامل میادین و بازارهای میوه و تره بار نمی‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha