مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل:

نماز ظهر عاشورا به امامت نماینده ولی فقیه، در اردبیل برپا می‌شود

نماز ظهر عاشورا به امامت نماینده ولی فقیه،  در اردبیل  برپا می‌شود

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام قاسم جعفرزاده شامگاه چهارشنبه در جلسه انتخاب مداحان اجتماع عظیم تاسوعا و عاشورای حسینی اردبیل ضمن ابراز خرسندی از فعالیت شایسته هیأت‌های عزاداری اردبیل در رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی در عزاداری‌های ماه محرم امسال، عنوان کرد: طبق بازدیدهایی که به همراه استاندار اردبیل از هیأت‌های عزاداری در روزهای اخیر داشتیم خوشبختانه تمام توصیه‌های ارائه شده از سوی ستاد ملی کرونا توسط هیأت‌های عزاداری اردبیل به درستی رعایت می‌شود و این امر ما را بر این داشت تا در خصوص اجتماع عظیم تاسوعا و عاشورای حسینی برنامه ریزی کنیم.

وی از برگزاری مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی در محل شهیدگاه اردبیل خبر داد و افزود: اجتماع عظیم عاشقان امام حسین (ع) در شهیدگاه اردبیل و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل از حضور رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور در مراسم تاسوعای حسینی اردبیل خبر داد و اظهار داشت: حضور حجت‌الاسلام قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در مراسم اجتماعی حسینیان اردبیل در تاسوعای حسینی، نشان از اهمیت و قداست عزاداری اردبیل است که به نوعی آغازگر مراسم عزای حسینی در کشور محسوب می‌شود و عشق و ارادت مردم حسینی اردبیل را به جهانیان نشان می‌دهد.

حجت‌الاسلام جعفرزاده به برنامه‌های تاسوعا و عاشورای حسینی در اردبیل اشاره کرده و گفت: مراسم تاسوعا ساعت ۱۵ عصر در محل شهیدگاه جنب بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی و خیابان‌های اطراف، در بازه زمانی یک و نیم ساعته، با برنامه‌های قرائت قرآن، سخنرانی، مداحی و شعرخوانی و مراسم عاشورا نیز در همین مکان ساعت ۱۰ صبح با اجرای برنامه‌های فوق با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

وی به اسامی مداحان مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی اردبیل اشاره کرد و افزود: طبق رأی گیری که با حضور نمایندگان محلات ششگانه، نماینده فرماندار، نماینده سپاه و نیروی انتظامی و مدیر کل اوقاف و امور خیریه اردبیل انجام شد، آقایان بهروز سرباز، عبداله داداشی، سید محمد عاملی، بهروز سیفی، کیوان افتخاری و شهروز اردبیلی به‌عنوان مداحان مراسم تاسوعای حسینی اردبیل و آقایان بابک مهرنیا، رامین خصم افکن، میثم افتخاری، عادل مجیدی، رضا فرحناک و فرهاد امیریلر به‌عنوان مداحان مراسم عاشورای حسینی اردبیل انتخاب شدند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: جهت رعایت نظم و برگزاری شایسته مراسم، در محل‌های مورد نظر چینش صندلی در فاصله‌های ۲ متری انجام می‌شود که در مجموع تمام نهادهای فرهنگی و اجرایی و گروه‌های مردمی بسیجی وار در اجرای شایسته مراسم با تبلیغات اسلامی همکاری خواهند کرد.

حجت الاسلام جعفرزاده افزود: نماز ظهر عاشورا به یاد شهدای عاشورا به امامت نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در شهیدگاه اردبیل برپا می‌شود و در سایر مساجد و محل‌های تعیین شده از سوی هیئت امنا و عزاداران نیز انجام می‌شود.

وی از توزیع ماسک و ضد عفونی بین عزاداران خبر داد و گفت: کسانی که در اجتماع عظیم حضور می‌یابند در صورت نداشتن ماسک از سوی هیئت برگزاری ماسک دریافت می‌کنند و در فاصله ۲ متری در محل مراسم حاضر می‌شوند.

اخبار مرتبط

مراسم گرامیداشت شهادت رجایی و باهنر در بجنورد برگزار می‌شود

امسال ۳۵۰ زندانی جرایم غیرعمد در اردبیل آزاد می‌شوند

«انتخابات» زمان نقش آفرینی فعالان و دغدغه‌مندان فرهنگی است

0 نظر

ارسال نظر

capcha