مدیرکل کمیته امداد استان همدان عنوان کرد:

نذری محرم و صفر روزی سفره نیازمندان

نذری محرم و صفر روزی سفره نیازمندان

به گزارش سراج24، پیمان ترکمانه افزود: امسال به دلیل انتشار ویروس کرونا مراسم عزاداری محرم دستخوش برخی تغییرات شد و شرایط برگزاری مراسم و امکان پخت نذری برای برخی هیئت‌ها فراهم نشد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه کمیته امداد در قالب طرح اطعام حسینی در کل کشور آشپزخانه‌هایی را راه‌اندازی کرده است که طبق موازین و دستورالعمل‌های بهداشتی فعالیت خواهند داشت، گفت: ۷۲ آشپزخانه برای هر استان در کشور پیش‌بینی‌شده که سعی شده به همین تعداد نیز در استان همدان ایجاد و فعالیت کنند.

ترکمانه بیان کرد: در این آشپزخانه‌ها نذورات مردم دریافت و به نیابت از بانیان پخت و به‌صورت غذای گرم و با توجه به شعار پیش‌بینی‌شده «نذری محرم و صفر امسال، روزی سفره نیازمندان» بین خانواده‌های تحت حمایت تقسیم می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان همدان در توضیح طرح احسان حسینی نیز گفت: خیرانی که نذری داشته‌اند و امکان تبدیل نیت تهیه غذای گرم به جیره خشک و مواد اولیه وجود باشد، این امکان وجود دارد که مواد غذایی را دریافت و بسته‌بندی کرده و در قالب طرح اکرام حسینی در اختیار خانواده‌های نیازمند قرار دهیم که به همین منظور شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۶۷۸۸۵ برای دریافت وجه نقد جیره خشک و سبد غذایی در اختیار نیکوکاران و عزادار حسینی است.

ترکمانه همچنین گفت: شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۸۴۴۲۷ در قالب طرح اطعام حسینی فقط اختصاص به غذای گرم دارد و نذری‌ها دریافت و غذای گرم پخت و در بین خانواده‌ای نیازمند توزیع می‌شود.

وی یادآور شد: دفاتر کمیته امداد و ۸۰ مرکز نیکوکاری در استان همدان علاوه بر دریافت وجه نقد آماده دریافت کمک‌های حضوری نیز هستند و همشهریان و هیئت‌هایی که مایل هستند می‌توانند این نهاد را در توزیع و آماده‌سازی سبدهای غذایی همراهی کنند.

اخبار مرتبط

اهدای چهار میلیارد تومان «نذورات حسینی» به نیازمندان

توزیع 110 بسته معیشتی میان نیازمندان بندرعباسی توسط سپاه

توزیع 110 بسته حمایتی بین نیازمندان روستاهای تربت‌حیدریه

0 نظر

ارسال نظر

capcha