تحویل 9000 تخته فرش حرم امام رضا(ع) به هیئات مذهبی مشهد

تحویل 9000 تخته فرش حرم امام رضا(ع) به هیئات مذهبی مشهد

به گزارش سراج24 به نقل از آستان نیوز امین بهنام با بیان اینکه  9 هزار تخته فرش حرم امام رضا(ع) به هیئات مذهبی مشهد به صورت امانی داده شده است، اظهار کرد: با توجه به دستورالعمل‌های ابلاغی ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر اجرای مراسم‌های عزاداری در فضای باز با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، امسال 9 هزار تخته فرش 6 و 12 متری به هیئات مذهبی، مساجد و حسینیه‌های شهر مشهد برای اجرای مراسم‌های عزاداری واگذار شد.

معاون خدمات زائرین حرم مطهر رضوی بیان کرد: سال گذشته بالغ‌بر یک هزار و 500 متر تخته فرش در دهه پایانی ماه صفر به ایستگاه‌های صلواتی بین‌راهی تحویل داده شد که امسال با توجه به حجم درخواست‌های افراد برای دریافت فرش‌ها این اقدام به‌طور ویژه در دستور کار قرار گرفت.

بهنام افزود: فرش‌های امانی پس از پایان مراسم عاشورای حسینی به کارگاه فرش کنه بیست برای گندزدایی و شستشو تحویل داده می‌شود تا مجدداً برای مراسم‌های دهه پایانی ماه صفر در داخل حرم مطهر و یا ایستگاه‌های بین‌راهی استفاده شود.

وی اضافه کرد: در مناسبت‌های پیش رو و همچنین نمازهای یومیه و انجام فرایض عبادی بالغ‌بر 80 هزار مترمربع از صحن‌ها حرم مطهر امام رضا(ع) مفروش می‌شود.

اخبار مرتبط

هیئات مذهبی محرم امسال متفاوت‌تر از سال‌های پیش درخشیدند

20 تیم بازرسی هیئات مذهبی ری را رصد می‌کنند

تجمع هیئات مذهبی خراسان شمالی فقط در روز عاشورا برگزار می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha