دغدغه اصلی آستان قدس رضوی مسائل فرهنگی است

دغدغه اصلی آستان قدس رضوی مسائل فرهنگی است

به گزارش سراج24 به نقل از  آستان نیوز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد مروی در دیدار با جمعی از فعالان و صاحب‌نظران حوزه‌های فرهنگی تبلیغی در قالب هیئت اندیشه‌ورز معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی اظهار کرد:  طیف‌های گسترده‌ای از اقشار در حرم مطهر رضوی وجود دارند، که رنگین‌کمانی از سنین و سطوح مختلف اجتماعی، علمی، فرهنگی و قومی  از زائران امام رضا(ع)، تشکیل داده اند.

وی ادامه داد: بر این اساس ضرورت دارد در کار فرهنگی حرم مطهر به این تفاوت‌ها توجه و برای همه مخاطبان و اقشار جامعه برنامه‌ریزی هدفمند صورت گیرد و در این راستا، هیئت اندیشه ورزی در معاونت تبلیغات حرم مطهر تشکیل و عهده‌دار این مسئولیت شود.

تولیت آستان قدس رضوی  با بیان اینکه دغدغه اصلی آستان قدس رضوی مسائل فرهنگی است، اضافه کرد: در جغرافیای حرم مطهر از نظر زیرساختی و تأمین امکانات و تجهیزات، اقدامات قابل‌توجهی انجام‌شده و با مطالعات صورت گرفته، در حال حاضر به‌جز تکمیل پروژه‌های در دست اقدام، نیاز به گسترش فضای فیزیکی نیست.

حجت‌الاسلام‌ مروی ضمن اشاره به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در حکم انتصاب در خصوص تأکید جدی بر امور فرهنگی در حرم مطهر رضوی، بر ضرورت استفاده حداکثری از امکانات آستان قدس تأکید و اضافه کرد: حرم مطهر رضوی سالانه میزبان حدود 30 میلیون زائر است، اگر در هرسال تنها بر روی 5 میلیون نفر در شهر مشهد کار فرهنگی انجام دهیم، بعد از چند سال بر روی فرهنگ دینی کل کشور تأثیر گذاشته‌ایم.

توجه به تکثر و تنوع مخاطبان

وی با اشاره به حضور میلیونی زائران خارجی در حرم رضوی، ادامه داد: حرم رضوی سالانه از اقصی نقاط دنیا زائر دارد که باید به‌جز سخنرانی به زبان خودشان، برنامه‌ریزی فرهنگی متناسب با آن‌ها داشته باشیم.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان این نکته که باید نگرش عمومی در رابطه با وظایف اصلی آستان قدس رضوی تغییر کند، بیان کرد: همه آستان قدس رضوی به حرم منور حضرت رضا(ع) خلاصه می‌شود و این جز زیارت و معرفت افزایی معنای دیگری ندارد و دیگر بخش‌ها و امکانات این مجموعه معنوی نیز برای خدمت به امر زیارت ایجادشده است.

حجت‌الاسلام‌ مروی با تأکید بر اینکه حرم مطهر نعمت بزرگ و فرصت مغتنمی است که باید از آن حداکثر بهره‌برداری برای گسترش اهداف تربیتی و فرهنگی شود، گفت: توجه به زائران و برنامه‌ریزی برای تبلیغ فرهنگی در حرم مطهر رضوی را جزو کارهای جدی خود قرار دهید.

وی ابراز کرد: آستان قدس رضوی برای دستیابی به اهداف فرهنگی دست نیاز به‌سوی همه صاحبان اندیشه و تفکر دراز می‌کند، امیدواریم خود را مسئول و صاحب‌کار در حرم مطهر بدانید و خروجی کار ما در این مجموعه ملکوتی مؤثر و با گسترش محاسن کلام معصومین(ع) موردقبول این امام همام باشد.

اخبار مرتبط

احداث مجتمع فرهنگی و حسینیه آستان امامزاده سید علی(ع)

اجرای هزار برنامه در سالروز آغاز امامت امام عصر(عج) درخراسان رضوی

فعالیت حوزه هنری سازمان تبلیغات در کشورهای مختلف/ وظیفه سازمان تبلیغات اسلامی، تبلیغ اصیل و سنتی است

0 نظر

ارسال نظر

capcha