توزیع ۶۲۰۰ بسته معیشتی در رشت

توزیع ۶۲۰۰ بسته معیشتی در رشت

به گزارش سراج24، سرهنگ سید اکبر قاسمی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه محرم ماه ایستادگی حق علیه باطل است، اظهار کرد: منطق امام حسین (ع) منطق دفاع از حق است و دنیا امروز به این منطق نیازمند است.

وی با اشاره به اینکه همه باید در برابر زورگویان جهانی و استکبار ایستادگی کنیم، افزود: ایستادگی در برابر مستکبرین و زورگویان منطق و فرهنگ امام حسین (ع) است.

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت با بیان اینکه بهره‌گیری از فرهنگ عاشورا ما را به سمت تمدن نوین اسلامی سوق می‌دهد، گفت: شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم با تأسی از مکتب عاشورا از جان خود گذشتند.

قاسمی با بیان اینکه عاشورا به ما درس پیروزی در برابر مستکبرین را می‌دهد، افزود: عاشورا به ما درس داد که بی‌بصیرت‌ها فریب می‌خورند و در جبهه باطل قرار می‌گیرند.

وی با تأکید بر بهره‌گیری جوانان از درس‌ها و عبرت‌ها حادثه روز عاشورا بیان کرد: چرایی انحطاط جامعه اسلامی، درک عوامل شهادت امام حسین (ع) به دست مسلمین، احیای امربه‌معروف و نهی از منکر و عبرت از حادثه عاشورا باید برای جوانان تشریح شود.

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت با اشاره به آغاز مجدد رزمایش کمک مؤمنانه در رشت تصریح کرد: پیرو تأکیدات مقام معظم رهبری در کمک به اقشار آسیب‌دیده در زمان شیوع کرونا، تاکنون دو مرحله از رزمایش مردمی مواسات در استان برگزارشده و در مرحله سوم نیز رزمایش مردمی مواسات، همدلی و کمک مؤمنانه شش هزار و ۲۰۰ بسته معیشتی بین خانواده‌های آسیب‌دیده از کرونا در شهرستان رشت توزیع می‌شود.

قاسمی با اشاره به اینکه شعار مرحله سوم رزمایش مردمی مواسات، همدلی و کمک مؤمنانه «ما ملت امام حسین هستیم» است، گفت: ارزش ریالی هر بسته معیشتی بالغ‌بر ۲۰۰ هزار تومان است.

وی با بیان اینکه دو هزار و ۲۰۰ بسته لوازم‌التحریر نیز بین دانش آموزان نیازمند در شهرستان رشت توسط گروه‌های جهادی و خیرین توزیع می‌شود، گفت: این بسته‌ها هم‌زمان با مرحله سوم رزمایش مواسات در میان دانش آموزان نیازمند توزیع می‌شود.

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت با اشاره به اینکه مرحله چهارم رزمایش مردمی مواسات هم‌زمان با پایان ماه صفر در شهر رشت برگزار می‌شود، افزود: در این رزمایش بسته‌های معیشتی در میان خانواده‌های آسیب‌دیده از کرونا توزیع می‌شود.

قاسمی با اشاره به برگزاری یادواره سردار شهید قلی پور هم‌زمان با روز دهم محرم در گلزاری شهدای رشت به‌صورت تلویزیونی بیان کرد: یادواره سردار شهید قلی پور و ۱۹۸ شهید عملیات کربلای ۲ با حضور مهمان ملی و استانی رأس ساعت ۱۸ برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

حجت‌الاسلام علوی تهرانی بر اثر ابتلا به کرونا بستری شد

کمک مساجد تهران به ۱۲ هزار خانواده

اعزام موکب به عراق، در مراسم اربعین امسال منتفی است

0 نظر

ارسال نظر

capcha