ستاد محرم در استان مرکزی راه‌اندازی شد

ستاد محرم در استان مرکزی راه‌اندازی شد

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام مهدی عباسی اظهار کرد: ستاد محرم متشکل از نمایندگانی از دانشگاه علوم پزشکی، تبلیغات اسلامی، نیروی انتظامی و نهادهای مرتبط در استان تشکیل شد.

وی تصریح کرد: این ستاد با هدف رسیدگی به مشکلات احتمالی هیأت‌ها در اسرع وقت و انتقال مطالبات و درخواست‌های هیأت‌ها به مسؤولان مربوطه راه‌اندازی شده که هیأت‌ها و عزاداران می‌توانند از طریق شماره ۰۸۶۳۳۴۰۹۱۰۲ اداره کل تبلیغات اسلامی استان مشکلات و مطالبات خود را با این ستاد در میان بگذارند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی افزود: ساماندهی، اقناع و توجیه هیأت‌ها و پیگیری و تذکر به هیأت‌ها در صورت نادیده گرفتن  پروتکل‌ها و مصوبات ستاد کرونا از دیگر اهداف تشکیل این ستاد است.

عباسی با بیان اینکه بر اساس مصوبه ستاد کرونا حرکت دسته‌های عزاداری در سطح خیابان‌‌ها و طبخ و توزیع نذری در ایستگاه‌های صلواتی در ایام محرم ممنوع است، ادامه داد: در سطح اراک بیش از 600 هیأت مذهبی مشغول فعالیت هستند که اکثر این هیأت‌ها به‌صورت  کامل پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند.

وی گفت: 94 درصد هیأت‌ها در سطح استان همکاری بسیار خوب و مطلوبی با ستاد کرونا دارند، مشکل خاصی در سطح استان نداریم، درصد کمی از تخلفاتی گزارش شده و تعداد اندکی از هیأت‌ها همکاری کمی دارند که از آنها نیز خواهش داریم به همکاری خود بیافزایند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی بیان داشت: شرکت‌کنندگان در مراسم عزاداری خود را ملزم به رعایت پروتکل‌ها می‌دانند، از این عزیزان خواهش داریم بعد از پایان مراسم از هرگونه  تجمع و ازدحام خودداری کنند، برخی از افرادی هم که به عنوان دنبال‌کننده در مراسم هستند از آنها نیز می‌خواهیم همکاری لازم را به عمل آورده و از ازدحام خودداری کنند.

عباسی گفت: نماینده ولی‌فقیه در استان نیز بر لزوم برگزاری مراسم باشکوه تأکید ویژه‌ای دارند از روحانیون و مداحان درخواست کردند بعد از برپایی نماز جماعت نسبت به روضه‌خوانی و مداحی اقدام کنند.

وی اظهار کرد: آموزش و پرورش استان نیز همکاری بسیاری خوبی در زمینه واگذاری مدارس برای برپایی مراسم هیأت‌ها داشتند و در سطح اراک 43 مدرسه را در اختیار هیأت‌ها قرار دادند که جای تقدیر و تشکل دارد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی با بیان اینکه رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان همکاری بسیار خوبی با هیأت‌ها داشته و هر شب بحث سرکشی و بازدید از هیأت‌ها را توسط تیم‌های بهداشتی انجام می‌دهند، گفت: شرایط کرونایی موجب شده محرم امسال دستگاه‌ها همکاری خوبی با هیأت‌ها داشته باشند، فضای معنوی بسیار خاصی در نقاط شهر و روستا حاکم و فضای همدلی خوبی ایجاد شده است.

عباسی گفت: در فضای مجازی برنامه‌ها پرشورتر و غنی‌تر از گذشته دنبال می‌شود، تبادل محتوا به نحو شایسته صورت می‌گیرد، پویش‌های ارزشمندی همچون من حسینی‌ام، هر خانه یک حسینیه و...  شکل گرفته است.

اخبار مرتبط

رنگ بندی نقشه کرونایی کشور تغییر کرد/ تهران آبی شد

در یک‌قدمی پایان پاندمی کرونا

فوتی های روزانه کرونا ۲ رقمی شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha