پیام علمای اهل سنت کشور به اندیشمندان جهان اسلام درباره توافق امارات - اسرائیل

پیام علمای اهل سنت کشور  به اندیشمندان جهان اسلام درباره توافق امارات - اسرائیل

به گزارش سراج24، در پی تلاش‌های دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا برای تسهیل روند عادی‌سازی روابط بین امارات و رژیم صهیونیستی، پنجشنبه 23 مردادماه، دو طرف  بر سر عادی سازی کامل روابط دیپلماتیک به توافق رسیدند.

اقدام امارات برای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی با محکومیت بسیاری از کشورهای اسلامی و گروه‌های مقاومت فلسطینی همراه شده است.

علمای اهل سنت کشورمان امروز در بیانیه ای ضمن محکوم کردن این اقدام امارات، تاکید کردند:

"ما علمای اهل سنت ایران ضمن محکومیت آغاز ارتباط رسمی امارات متحده عربی با رژیم غاصب اسرائیل و ابراز همدردی با قاطبه مردم مظلوم فلسطین، از علمای جهان اسلام می خواهیم با عمل به رسالت دینی و انسانی خود ضمن تقبیح این توافق ننگین و شرم آور، بر ایجاد وحدت و جلوگیری از تفرقه و از هم گسستگی مذهبی در جهان اسلام تاکید کرده و با شناساندن هر چه بیشتر سیاستهای آمریکای جنایت پیشه و رژیم کودک کش اسرائیل؛ امت اسلامی را به هوشیاری کامل و ایستادگی پای آرمان مشترک فلسطین عزیز فراخوانند."


متن کامل بیانیه به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
یا ایَّها الذینَ آمَنوا لا تَتَوَلَّوا قَوماً غَضِبَ اللهُ عَلَیهِم قَد یَئِسوا مِنَ الاخِرَهِ کَما یَئِسَ الکُفّارُ مِن اَصحابِ القُبُورِ (آیه 13 سوره ممتحنه)
علمای گرانقدر و اندیشمندان فرهیخته جهان اسلام     
سلام علیکم
خبر توافق ننگین دولت امارات با رژیم غاصب صهیونیستی با هدف برقراری روابط رسمی و دیپلماتیک، قلب تمام مسلمانان جهان را به درد آورد و نام امارات متحده عربی را در اذهان آزادیخواهان عالم به امارات متحده عبری تغییر داد.

خیانت های پی در پی برخی حکام جهان اسلام و توافقات ننگین و توطئه های آمریکایی، عبری و عربی اگر چه ضربه ای بر پیکره اسلام، شرافت و انسانیت است لکن موضوع دفاع از فلسطین مظلوم و قدس شریف آرمان مشترک امت اسلامی است و با این تحرکات مذبوحانه، ذره ای تردید و خلل در اراده امت اسلامی پیش نخواهد آمد.
رژیم اشغالگر صهیونیست بیش از هشتاد سال است که با غصب و غارت و سرکوب ، ملت مظلوم فلسطین را از حقوق اولیه خود محروم ساخته و قبله اول مسلمین را به اسارت گرفته است.
استکبار جهانی و صهیونیزم بین الملل در این سالهای طولانی لحظه ای از توطئه و شرارت در راستای  هویت زدایی از قدس شریف و اسلامیت سرزمین پیامبران بزرگ الهی یعنی فلسطین عزیز دست برنداشته و در این میان خیانت برخی سردمداران کشورهای اسلامی آتش این فتنه بزرگ را شعله ور تر ساخته و مظلومیت فلسطین و مردم شریف اش را صد چندان کرده است.
ننگ بر خیانتکارانی که با سرسخت ترین  دشمنان اسلام و پیامبر اسلام صلوات الله علیه دست دوستی می دهند و مُهر خودفروشی و تسلیم را تا ابد بر پیشانی خود می زنند.
ما علمای اهل سنت ایران ضمن محکومیت آغاز ارتباط رسمی امارات متحده عربی با رژیم غاصب اسرائیل و ابراز همدردی با قاطبه مردم مظلوم فلسطین، از علمای جهان اسلام می خواهیم با عمل به رسالت دینی و انسانی خود ضمن تقبیح این توافق ننگین و شرم آور، بر ایجاد وحدت و جلوگیری از تفرقه و از هم گسستگی مذهبی در جهان اسلام تاکید کرده و با شناساندن هر چه بیشتر سیاستهای آمریکای جنایت پیشه و رژیم کودک کش اسرائیل؛ امت اسلامی را به هوشیاری کامل و ایستادگی پای آرمان مشترک فلسطین عزیز فراخوانند.
همچنین با حمایت از سیاست های کلان نظام جمهوری اسلامی در عدم به رسمیت شناختن رژیم نامشروع اسرائیل و دعوت مردم قهرمان فلسطین به پایمردی ، صبر و مجاهدت خستگی ناپذیر در مبارزه با رژیم اشغالگر قدس، ضرورت ایفای نقش سازنده و دفاع از مظلوم و جلوگیری از بدنامی تاریخی را به برخی حکام کشورهای اسلامی یادآور می شویم.
انتظار می رود قاطبه امت اسلامی در معیّت روحانیت متعهد و آگاه ، در حمایت از فلسطین و حقوق مردم مظلوم آن،به پا خواسته و با اتخاذ یک تصمیم قاطع، اجازه ندهند خیانت های فضاحت بار برخی دولت های مرتجع ، خون شهدا و رنج هشتاد ساله ی  مجاهدان فی سبیل الله را هدر دهد.
باشد که بزودی با شکل گیری امت واحده اسلامی حول محور قرآن و آرمان های مشترک از جمله آرمان قدس شریف، تمدن نوین اسلامی شکل گرفته و پرچم پر افتخار لااله الا الله در سرتا سر گیتی به اهتزار در آید.
جمعی از علمای دینی و اعضای شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت ، ائمه جمعه،
مدیران و مدرسین مدارس علوم دینی و اعضای شوراهای افتاء و روحانیت  اهل سنت ایران

اخبار مرتبط

تبریک جامعه روحانیت مبارز به «رئیسی»

پیروز بزرگ انتخابات ملت ایران است/ هیچ چیز نتوانست بر عزم مردم فائق آید

رضایی، قاضی زاده هاشمی و همتی به سید ابراهیم رئیسی تبریک گفتند

0 نظر

ارسال نظر

capcha