جزئیات 4200 فرصت شغلی توسط بنیاد برکت در بوشهر

جزئیات 4200 فرصت شغلی توسط بنیاد برکت در بوشهر

رضا راضی‌زاده در بوشهر اظهار داشت: بنیاد برکت در اولین سال حضور خود در زمینه اشتغال‌زایی اجتماع‌محور در استان بوشهر 1400 طرح را در مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته این استان راه‌اندازی می‌کند که منجر به ایجاد 4200 فرصت شغلی برای متقاضیان می‌شود.

معاون توسعه کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت اعتبار کلی پیش‌بینی شده برای راه‌اندازی این تعداد طرح را یک هزار و 260 میلیارد ریال اعلام کرد و ادامه داد: پنج شهر دشتستان، دیلم، گناوه، دیر و تنگستان تحت پوشش فعالیت‌های اشتغال‌زایی اشتغال محور بنیاد برکت قرار دارند.

راضی‌زاده تصریح کرد: 4200 شغل مذکور در استان بوشهر باتوجه‌به پتانسیل‌های محلی و ظرفیت‌های منطقه‌ای، در رسته‌هایی همچون پرورش ماهی و میگو، صنایع وابسته به خرما، صنایع‌دستی و مشاغل فنی و خدماتی ایجاد می‌شود.

وی با بیان این مطلب که تسهیلگران بنیاد برکت در حال اهلیت‌سنجی متقاضیان اشتغال در شهرها و روستاهای هدف استان بوشهر هستند، اظهار داشت: در فرایند اشتغال‌زایی در قالب مدل اجتماع‌محور در ابتدا و در بدو ورود بنیاد برکت به یک استان، جلسه‌ای با حضور استاندار و فرمانداران آن استان برگزار می‌شود. سپس کمیته اشتغال در شهرستان‌های هدف با حضور فرماندار و تمام دستگاه‌های اجرایی برگزار و طرح‌ها و مدل‌های اشتغال‌زایی بنیاد برکت تشریح می‌شود.

معاون توسعه کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت عنوان کرد: در ادامه و با حضور دهیاران، روستاهای هدف طرح‌های اشتغال‌زایی بنیاد برکت مشخص و کارگروه توسعه اشتغال در هر روستا تشکیل می‌شود. با تشکیل این کارگروه، مجری و تسهیلگران بنیاد برکت در روستاها مستقر شده و فرایند اهلیت‌سنجی از متقاضیان اشتغال آغاز می‌شود.

راضی‌زاده افزود: پس از پایان فرایند اهلیت‌سنجی فنی، متقاضیانی که دارای شرایط لازم هستند به بانک عامل معرفی می‌شوند. بانک نیز بعد از اهلیت‌سنجی اعتباری، تسهیلات موردنیاز را به آن‌ها پرداخت کرده و به‌این‌ترتیب، فرایند ایجاد و استقرار مشاغل با حضور تسهیلگران و مجریان بنیاد برکت آغاز می‌شود.

وی یادآور شد: بنیاد برکت باهدف ایجاد فرصت‌های کسب‌وکار، محرومیت‌زدایی، توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی، ارتقای سطح زندگی و توزیع عادلانه امکانات و فرصت‌ها، نهضت ایجاد اشتغال را در مناطق محروم و کمتر برخوردار کشور راه‌اندازی کرده است. این بنیاد ایجاد 180 هزار فرصت شغلی جدید را تا پایان سال جاری در دستور کار دارد.

گفتنی است، بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام 755 طرح شامل توانمندسازی اقتصادی، امور زیربنایی، فرهنگی و سایر خدمات را با حجم سرمایه‌گذاری یک هزار و 179 میلیارد ریال در مناطق محروم و کمتر برخوردار استان بوشهر به بهره‌برداری رسانده یا در دست اقدام دارد.

اخبار مرتبط

اولین کارگاه آنلاین سواد فضای مجازی ویژه بانوان

دوره آموزش تدوین کلیپ با موبایل

بهره‌برداری از ۲۷۰۰ شغل برکت در شهرستان‌های استان تهران

0 نظر

ارسال نظر

capcha