کمک 20 میلیارد ریالی مردم آذربایجان‌غربی به طرح ایران همدل

کمک 20 میلیارد ریالی مردم آذربایجان‌غربی به طرح ایران همدل

به گزارش سراج24، عزیز سهندی در ارومیه، با اشاره به راه اندازی ۷۲ آشپزخانه اطعام حسینی از اول محرم امسال به نیت تعداد یاران امام حسین (ع) در کربلا و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان اظهار داشت: مردم استان در راستای کمک به این طرح و همچنین کمک به نیازمندان در قالب طرح ایران همدل، تاکنون ۲۰ میلیارد ریال کمک کرده اند.

وی افزود: این تعداد آشپزخانه در ماه محرم و در قالب برگزاری مرحله دوم رزمایش مومنانه ایران همدل در آذربایجان‌غربی برپا شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان‌غربی اضافه کرد: در مرحله نخست این رزمایش، ۲۵ آشپزخانه در آذربایجان‌غربی راه اندازی شده بود که در آن مرحله ۹۵ هزار پرس غذای گرم بین مددجویان و نیازمندان استان توزیع شد.

سهندی تصریح کرد: مردم خیّر و نیکوکار استان در مرحله نخست این رزمایش بیش از ۲۰۵ میلیارد ریال به این طرح مساعدت کردند.

وی یادآور شد: شناسایی و بهره برداری از تمام ظرفیت‌های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی اعم از خیران، اصناف، مراکز نیکوکاری، هیات های مذهبی، حسینیه ها، تکایا، نیروهای مقاومت بسیج و ایجاد تمهیدات لازم برای استفاده از ظرفیت داوطلبانه بسیجیان، موکب ها و گروه های جهادی در راستای برگزاری هرچه باشکوه تر مرحله دوم رزمایش مومنانه ایران همدل  از اهداف و برنامه‌های کمیته امداد آذربایجان‌غربی در ماه محرم محسوب می‌شود.

این مقام مسوول بیان کرد: این نهاد در مرحله نخست رزمایش مومنانه ایران همدل ۱۲۵ هزار بسته معیشتی بین مددجویان، ایتام و نیازمندان آسیب دیده از بیماری کرونا توزیع کرده‌ است که این روند نیز ادامه دارد.

خاطرنشان می‌شودبیش از ۱۸۸ هزار نفر از جمعیت آذربایجان غربی شامل حدود ۹۰ هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند.

اخبار مرتبط

فراخوان هنر مداحی

مراسم ایران همدل در قلب تهران برگزار شد

نشست توانمندسازی کشور به مناسبت روز ملی فناوری هسته‌ای

0 نظر

ارسال نظر

capcha