هیأتی برای همه فصول؛

تجربه محرمی متفاوت با چاشنی عزاداری و مهربانی

تجربه محرمی متفاوت با چاشنی عزاداری و مهربانی

به گزارش سراج24، همه ساله با آغاز ماه محرم هیأت‌های مذهبی برنامه‌های مختلفی برای این ایام تدارک می‌بینند، اما با توجه به وضعیت کرونایی، حال و هوای متفاوت این ماه شرایط به گونه‌ای دیگر رقم خورد.

این روزها اعمال محدودیت در عزاداری‌ها هم نتوانست شور حسینی را کم کند بلکه مهربانی و همدلی چاشنی عزاداری‌ها شده و مردم ما در حال تجربه محرمی متفاوت هستند.

فضای هیأت‌های عزاداری پر از حسی متفاوت است و در کنار عزاداری‌ها برای محرم به مردم هم این موضوع را نشان دادند که وظیفه هیأت‌ها تنها عزاداری نیست در این زمینه خبرگزاری فارس به سراغ علی کلهر مسؤول هیأت کریم اهل بیت(ع) چالوس رفته که وی در این زمینه می‌گوید: وظیفه هیأت در حوزه‌های مختلف اجتماعی، مذهبی، فرهنگی و سایر بوده اما با شیوع کرونا خدمات ما گسترده‌تر شد از توزیع محلول ضدعفونی گرفته تا کمک‌های مومنانه و سایر...

*350 خانواده نیازمند زیر پوشش هیات

350 خانواده نیازمند تحت پوشش هیأت قرار دارند و ماهانه بسته‌های کمک مومنانه و در صورت نیاز کالا و سایر خدمات در اختیارشان قرار می‌گیرد.

وی اضافه می‌کند: باتوجه به بحث کرونا بسیاری از خانواده‌ها به‌دلیل ابتلا به بیماری با مشکلاتی در تامین معاش مواجه شدند و کسب و کارشان تعطیل شد که به همین دلیل 30 کارگر تحت پوشش ما قرار دارد و ماهانه مبلغ یک میلیون تومان به عنوان کمک هزینه به آنان پرداخت می‌شود البته این 30 نفر متغیر هستند و با بهبود وضعیت هر کدام با افراد دیگر جایگزین می‌شوند.

*از توزیع آب میوه تا توزیع 70هزار لیتر موادضدعفونی

در موج اول کرونا بحث توزیع آب‌میوه برای کادر درمان را داشتیم و در کنار آن از بحث ضدعفونی معابر نیز غافل نشدیم به‌طوری‌که 70هزار لیتر مواد ضدعفونی توزیع کردیم.

مسؤول هیأت کریم اهل بیت(ع) چالوس بیان می‌کند: در کنار این مسائل برای کمک به کادر درمانی اعلام کردیم که هر زمان برای بحث ضدعفونی فضای مراکز درمانی نیاز باشد وارد عمل می‌شویم.

در ماه مبارک رمضان توزیع غذای گرم را در وعده افطار و سحر در میان روزه‌داران داشتیم و البته در کنار آن توزیع بسته‌های غذایی را نیز در دستور کار داشتیم.

*خرید گوشی برای 18 یتیم

کلهر خاطرنشان می‌کند: با توجه به نیاز برخی خانواده‌ها و همچنین در مضیفه بودن برخی، برای 18 یتیم گوشی و 25 پنکه برای نیازمندان خریداری کرده و به آنان تحویل دادیم.

*پرداخت 28 میلیون تومان بابت اجاره‌های عقب افتاده

به‌دلیل کرونا برخی بیکار شدند که این موضوع موجب شد اجاره منازل‌‌شان عقب بیفتد که در این زمینه  تاکنون ۲۸ میلیون تومان بابت پرداخت اجازه بهای عقب افتاده پرداخت کردیم.

*منزلی برای عروس و دامادها

وی یادآور می‌شود: همچنین یک منزل مسکونی داریم که این منزل برای تازه عروس و داماد به مدت یک‌سال به‌صورت رایگان در اختیارشان قرار می‌گیرد.

البته قبل از بحث کرونا در بحث سیل نیز کمک‌هایی داشتیم که می‌توانیم به ارسال ۲۶ نیسان شامل اجناس معیشتی می‌توانیم اشاره کنیم.

مسؤول هیات کریم اهل بیت(ع) چالوس  می‌گوید: این روزها نیز در حال برگزاری مراسم عزاداری در ساحل رادیو دریای چالوس هستیم که در این مراسم ماسک و محلول ضدعفونی در اختیار عزاداران قرار می‌دهیم البته مراسم در فضای باز و با رعایت کامل پروتکل بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی است.

*انتقال فرهنگ حسینی؛ مهمترین هدف

هدف ما از همه این عزاداری‌ها، تنها عزاداری نیست بلکه  انتقال فرهنگ حسینی به مردم است که در برهه‌ای از زمان با برگزاری مراسم و در برهه‌ای زمان با کمک رساندن و توزیع کمک‌های مومنانه می‌توانیم این فرهنگ را به مردم منتقل کنیم.

*نصب پرچم بر سردر خانه‌های چالوس

کلهر ادامه می‌دهد: همچنین در راستای بحث هر خانه یک حسینیه بر سر در تمام خانه‌های شهر چالوس  پرچم عزا نصب کردیم.

وی در پایان تاکید می‌کند: این روزها هر جایی نیاز باشد پای کار هستیم و کمک خواهیم کرد و رزمایش شور و شعور حسینی را در محرم امسال به نمایش خواهیم گذاشت.

اخبار مرتبط

اقدامات جدی وزارت کشور برای کاهش محدودیت‌های کرونایی

رعایت اصول بهداشتی تنها راه مصون ماندن از موج جدید کرونا است

فوت ۱۱۹ نفر دیگر طی ۲۴ ساعت گذشته

0 نظر

ارسال نظر

capcha