۸۰ درصد مردم با اصل فریضه امر به‌معروف و نهی‌از منکر موافق هستند

۸۰ درصد مردم با اصل فریضه امر به‌معروف و نهی‌از منکر موافق هستند

به گزارش سراج24، محمد صالح مفتاح ظهر امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی، اظهار داشت: موضوع احیاگری راهبرد اساسی ستاد امر به‌معروف و نهی‌از منکر کشور از ابتدای تأسیس در سال ۷۲ بوده اما به‌دلیل ضرورت ساماندهی آمران به‌معروف و نهی‌از منکر مغفول ماند و به‌حاشیه می‌رود.

وی با بیان اینکه مهم‌ترین و اصلی‌ترین خواسته رهبر معظم انقلاب اسلامی از دست‌اندرکاران و مسؤولان این ستاد احیای فریضه امربه‌معروف است، بیان داشت: به فرمایش مقام معظم رهبری امر به‌معروف و نهی‌از منکر حوزه‌های گوناگونی دارد که مهم‌ترین حوزه آن مسؤولان است.

معاون فرهنگ، آموزش و رسانه ستاد امر به‌معروف و نهی‌از منکر کشور مطرح کرد: در نظرسنجی‌ها مردمی مشخص شد که ۸۰ درصد مردم با ضرورت اصل فریضه امر به‌معروف و نهی‌از منکر موافق هستند و ضرورت آن را احساس می‌کنند اما به‌واسطه سوء برداشت‌ها و تجربه‌های غلطی که در جامعه بوده حدود ۱۷ درصد حاضر به انجام این فریضه الهی در جامعه نیستند.

مفتاح از راه‌اندازی گروه‌های مردمی مطالبه‌گری در ستاد امر به‌معروف و نهی‌از منکر خبر داد و مطرح کرد: باید برای نشان دادن ظرفیت‌های امر به‌معروف تلاش زیادی انجام دهیم.

وی در پایان به مصادیق امر به‌معروف و نهی‌ازمنکر اشاره کرد و گفت: افشای فساد هم از مصادیق امر به‌معروف است و قوه قضاییه باید از این مهم حمایت کند.

اخبار مرتبط

سواد رسانه / بمباران خبری در بحران کرونا

«موقعیت بحران» و کارکرد رسانه رسمی

سانسور شکست طرح تحول سلامت در مناظره‌های انتخاباتی/ آثار منفی این طرح مستقیما به مردم منتقل خواهد شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha