راه‌اندازی کمپین همکلاسی مهربان در مازندران برای کمک به تهیه 40 هزار گوشی و تبلت

راه‌اندازی کمپین همکلاسی مهربان در مازندران برای کمک به تهیه 40 هزار گوشی و تبلت

به گزارش سراج24، با توجه به وضعیت بحرانی شیوع کرونا در استان مازندران، در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید، مقرر شد آموزش‌ها برای دانش‌آموزان مجازی و در چهارچوب شبکه شاد صورت بگیرد که مستلزم فعالیت دانش‌آموزان در گوشی و تبلت اندروید است.

گفتنی است در حال حاضر ۵۰۰ هزار دانش‌آموز در مازندران داریم که از این تعداد، حدود ۴۰ هزار نفر گوشی و امکانات ندارند که بتوانند در آموزش الکترونیکی امسال شرکت کنند و احتمال ترک تحصیل وجود دارد!

برای رفع این مشکل ۱۵ دستگاه اجرایی در استان از آنجایی که بودجه دولتی پاسخگوی خرید این تعداد گوشی و تبلت نبود، پس از مشورت کمپین "همکلاسی مهربان" را راه‌اندازی کردند، همچنین ۱۰ هزار مورد تسهیلات قرض‌الحسنه‌ای برای خانواده‌هایی که توان پرداخت قسط را دارند در نظر گرفته شد‌.

در این راستا طبق آخرین اخبار حجت‌الاسلام بشیر عالیشاه مدیرکل کمیته امداد مازندران در خصوص این مشکل گفت: از ۸ هزار و ۵۰۰ دانش‌آموز در استان ۸ هزار و ۱۰۰ نفر دارای گوشی یا تبلت اندروید برای حضور در شبکه شاد نیستند که در حال رفع این مشکل هستیم.

وی خاطرنشان کرد: باید مشخص شود سهم استان مازندران از ۵۰ هزار تبلت امانی در نظر گرفته توسط کمیته امداد امام خمینی کشور چه تعداد است تا با در اختیار قرار دادن این تبلت‌ها به‌صورت امانی با والدین این مشکل را حل کنیم.

البته وی از اینکه به همه این دانش‌آموزان تبلت امانی تعلق بگیرد مطمئن نبود از این رو در میان صحبت‌هایش خواستار حضور و  استفاده از ظرفیت خیران شد.

همچنین محمد شعبانی معاون پرورشی، فرهنگی آموزش و پرورش استان مازندران در زمینه گفت: ۱۴۰ هزار دانش‌آموز مازندرانی تحت پوشش شبکه شاد نیستند که از این تعداد ۳۰ هزار نفر گوشی ندارند، قرار است برای نزدیک به ۴۰ هزار نفر گوشی تهیه کنیم که در این زمینه راستی‌آزمایی در حال اجرا است.

شعبانی ادامه داد: در راستای تهیه گوشی موبایل برای دانش‌آموزان نیازمند، اولویت ما ۱۰ هزار مورد سطح اول، بعد ۲۰ هزار نفر سطح دوم و در آخر پرداخت تسهیلات به ۱۰ هزار دانش‌آموز دیگر برای خرید موبایل و ورود به شبکه شاد است، همچنین اهدای بسته‌های حمایتی به دانش‌آموزان را داریم.

همچنین ام‌البنین محمدی رئیس اداره آموزش و پرورش ناحیه دو مرکز استان نیز گفت: آن دسته از دانش‌آموزانی که گوشی اندروید در دسترس ندارند در حال رصد هستند، البته به برخی دانش‌آموزان سی دی با محتوای آموزشی می‌رسانیم و دانش‌آموز تحویل گرفته و دوباره در مکان خاصی قرار می‌داد تا معلمان تحویل بگیرند.

به گزارش فارس؛ برای شرکت در این کمپین مردم استان می‌توانند با حداقل مبلغ در نذر تهیه گوشی و تبلت قلبی را شاد و به عدالت آموزشی کمک کنند، در این خصوص شماره کارت؛ ۶۱۰۴۳۳۷۳۷۳۳۴۳۴۸۰ و کد دستوری *۶۶۵۵*۱*۲۰۰۱*۱# در دسترس است.

اخبار مرتبط

آمادگی بسیج برای کمک به واکسیناسیون کرونا در کشور

نخستین همایش «دین، سلامت و کمک‌های بشردوستانه» برگزار می‌شود

کمک ۱۳ میلیونی به خانواده‌ها پس از تولد فرزند چهارم

0 نظر

ارسال نظر

capcha