«امام» حافظ نظام اجتماعی و عزت جامعه اسلامی است

«امام» حافظ نظام اجتماعی و عزت جامعه اسلامی است

به گزارش سراج24؛ آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی ظهر امروز در جمع فرماندهان و کارکنان نیروی انتظامی استان همدان با بیان اینکه نتیجه تحریف‌ها، انحراف در جامعه خواهد بود، اظهار کرد: پیامبر اسلام یک مسیر نورانی را برای جامعه مشخص کرده‌اند و اگر این مسیر که در جریان غدیر هم مطرح کردند مورد تحریف واقع نمی‌شد، هیچ انحرافی را در جامعه شاهد نبودیم.

وی با بیان اینکه اگر ولایت امام علی(ع) استمرار پیدا می‌کرد به دوران ظهور می‌رسیدیم، گفت: نتیجه تحریفی که در غدیر رقم خود، انحراف جامعه اسلامی از مسیر پیامبر بود.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با اشاره به اینکه جهان اسلام در ۱۴۰۰ سال گذشته با بدترین تشتت‌ها مواجه شده است، مطرح کرد: متاسفانه این انحرافات باعث شد به جای آنکه دنیای اسلام در مقابل استکبار قرار گیرد، درگیر تشددهای داخلی باشد.

وی تصریح گرد: اینکه جامعه به جایی می‌رسد که فرزند پیامبر را به شهادت می‌رساند، جز عجایبی است که ثمره درک نکردن عظمت ولایت است.

امام جمعه همدان با تاکید بر اینکه مردمی که علیه حسین بن علی(ع) شمشیر کشیدند فهم درستی از حضرت نداشتند، گفت: در عاشورا بحث امامت و ولایت نبود بلکه شرایط به حدی رسیده بود که امام حسین به عنوان ولی خدا، به دنبال آن بود تا مسلمانی خود را ثابت کند که واقعا حیرت‌انگیز است.

وی به تشریح ویژگی‌های تشخیص امام(ره) در جامعه پرداخت و گفت: امام کسی است که نظام اجتماعی و عزت جامعه اسلامی را حفظ می‌کند و پناهگاهی برای مردم است، اگر امام از جامعه حذف شود، باید منتظر حضور منافقین در آنجا باشیم.

شعبانی ادامه داد: در کشورهای عربی که امامت در آن وجود ندارد مشاهده می‌کنیم که امروز اسرائیل را به رسمیت می‌شناسند و نسبت به آن بی تفاوت هستند و این همان نتیجه حذف امام در جامعه است.

وی با تاکید بر اینکه اگر امام حسین(ع) به شهادت نمی‌رسید، امروز نامی از اسلام وجود نداشت، مطرح کرد: نه تنها شیعه که اسلام مدیون امام حسین(ع) است، چراکه یزید به دنبال آن بود تا اثری از اسلام باقی نماند و اسلام را به طور کامل حذف کند.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه عزاداران حسینی باید نسبت به اهداف امام حسین(ع) حساس باشند، اظهار کرد: برگزاری مجالس عزا برای رسیدن و قرار گرفتن در مسیر حضرت که همان امر به معروف است،

وی امر به معروف را وظیفه همگانی و یک وظیفه قرآنی دانست و گفت: امر به معروف تنها حجاب نیست، بلکه مقام امر به معروف به معنای اصلاح حاکمیت جامعه است.

اخبار مرتبط

امروز نیازمند سربازان رسانه‌ای چون زینب(س) هستیم

نذری محرم و صفر روزی سفره نیازمندان

حکم اعدام «بهمن ورمزیار» اجرا شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha