آمادگی پایگاه‌های انتقال خون کرمانشاه برای خون‌گیری از عزاداران

 آمادگی پایگاه‌های انتقال خون کرمانشاه برای خون‌گیری از عزاداران

به گزارش سراج24، پژمان صالحی‌فر امروز در خصوص طرح نذر خون، اظهار داشت: شیوع ویروس کرونا شرایط ویژه‌ای را در کشور رقم زده و تاثیر خود را در همه فعالیت‌های روزمره گذاشته از جمله نحوه برگزاری عزاداری‌های ابا عبدالله الحسین(ع) را تحت تاثیر خود قرار داده است.

 وی به  تاثیر منفی این ویروس منحوس بر روی ذخایر خون در کشور اشاره و بیان کرد: با شیوع ویروس کرونا آمار اهدا کنندگان خون، این مایه حیات بخش در کشور پایین آمده در حالی که نیاز به خون اصلا کم نشده است.

مدیر کل انتقال خون استان کرمانشاه با اشاره به اجرای طرح نذر خون، گفت: طرح نذر خون طی سال‌های گذشته هم از اول محرم تا روز اربعین اجرا می‌شد، اما امسال با یک حساسیت و اهمیت ویژه‌ای به عنوان گرامیداشت شهدای مدافع سلامت به دو منظور هم اهدای پلاسما بهبودیافتگان از کرونا و هم  اهدای خون برگزار می‌شود.

صالحی‌فر از آمادگی پایگاه‌های انتقال خون کرمانشاه برای خون‌گیری از عزاداران خبر داد و افزود: در این راستا همه روزه از ساعت هشت صبح تا ساعت 19 در خدمت مردم هستیم و روز تاسوا و عاشورا هم از هشت صبح تا 20 شب پذیرای مردم هستیم .

وی از مردم خواست مراجعه و طرح نذر خون را فقط منحصر به روز تاسوا و عاشورا نکنند و تصریح کرد: خون را را نمی‌توان در کارخانه تولید کرد و یا آن را خریداری کرد تنها منبع تامین آن حضور اهداد کنندگان خیر است و طول عمر طولانی هم برای نگهداری ندارد که بتوانیم ذخیره‌های خیلی بلند مدت داشته باشیم پس حضور مستمر و همیشگی اهداکنندگان ارزشمند و علی‌الخصوص است.

اخبار مرتبط

۱۱0 پایگاه جشن عاطفه‌ها در کرمانشاه برپا می‌شود

افزایش اهدای خون در عاشورا و تاسوعای حسینی

اهدای خون ۵۴۸ نفر درطرح «نذر خون»

0 نظر

ارسال نظر

capcha