نذر سلامت

برپایی ایستگاه صلواتی ماسک در ساری

برپایی ایستگاه صلواتی ماسک در ساری

به گزارش سراج24، در اولین هفته از ماه محرم با توجه به قرمز بودن وضعیت استان مازندران در بحث کرونا شاهد محرمی متفاوت نسبت به سال‌های گذشته هستیم.

البته که هیچ چیزی حتی کرونا نمی‌تواند از عشق به سرور و سالار شهیدان در قلوب مردم ما بکاهد ولی حال و هوای محرم پارسال جور دیگری بود.

در محرم امسال جای خالی خیمه‌های نذری در سطح شهر، دسته‌روی‌ها، مراسم سینه‌زنی و شام‌دهی احساس می‌شود.

در دومین و سومین روز از ماه محرم در مرکز شهر ساری، ایستگاه توزیع ماسک و دستکش به همراه صوت یا حسین یا حسین (ع) فضای شهر را محرمی کرد.

علی چایچی خیر مردمی و معاون اجرایی خانه جوانان و هیأت ورزشکاران استان مازندران از برپایی ایستگاه صلواتی ماسک و دستکش خبر داد و گفت: با همکاری جمعی از خیران و مسؤولان در خانه جوانان مرکز استان، اقدام به برپایی این ایستگاه کردیم.

وی اعلام کرد: در دومین روز از محرم با توزیع هزار و ۲۰۰ جفت دستکس و همین تعداد ماسک و در سومین روز با اهدای ۲ هزار ماسک و دستکش بین مردم، این نذر فرهنگی را در محرم را به جای آوردیم.

وی با بیان اینکه تاکنون حدود ۱۰ میلیون تومان هزینه صرف انجام این نذری شده است، گفت: با توجه به اینکه مردم ما در شرایط سخت معیشتی و شیوع بیماری و کرونا به‌سر می‌برند برای دریافت ماسک شاهد استقبال زیادی بودیم.

چایچی اضافه کرد: از آن‌جایی که با افزایش استقبال  مردم برای دریافت لوازم پیشگیرانه خطر افزایش ابتلا به بیماری کرونا را خواهیم داشت برای ادامه کار در روزهای آینده طی جلسه‌ای تصمیم‌گیری خواهد شد. این خیر جوان در ادامه به اقدامات دیگری در ماه محرم اشاره و عنوان کرد: توزیع حدود ۱۵۰ بسته مواد غذایی، موکت‌کاری مسجد ارشاد در خیابان ملت، برگزاری مراسم عزاداری مجازی از هیأت‌ها از دیگر برنامه‌های ما در ایام عزاداری امام حسین (ع) است

اخبار مرتبط

عمق بحران کم‌آبی تهران را به گوش مردم برسانید

۲۲ میلیون ماسک و دستکش در غرب تهران کشف شد

توزیع 30 هزار ماسک بین عزاداران هیئات مذهبی اصفهان

0 نظر

ارسال نظر

capcha